Weekend na wyjeździe

To był dobry weekend na wyjeździe. W Warszawie swoje spotkanie wygrali koszykarze prowadzeni przez trenera Przemysława Łuszczewskiego. W Siedlcach natomiast złą serię przerwały Pszczółki!

W meczu jedenastej kolejki rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn, AZS UMCS Lublin pokonał na wyjeździe Hutnika Warszawę 81-90. Akademicy tym samym wygrali czwarty mecz z kolei! Z dorobkiem siedemnastu oczek plasują się na piątym miejscu w tabeli.

Lublinianie przystępowali do tego spotkania chcąc podtrzymać dobrą passę. Trzy zwycięstwa z rzędu sprawiały, że przed meczem z Hutnikiem można było mieć duże nadzieje na zwycięstwo. Tym bardziej, że warszawianie to drużyna ze środka tabeli. Ostatnie dwa swoje mecze ligowe MUKS przegrał. W spotkaniu z Lublinem koszykarze ze stolicy chcieli jednak znowu poczuć smak zwycięstwa.

Pierwsza kwarta wyraźnie to pokazała. Gospodarze cały czas pilnowali wyniku, nie pozwalając akademikom na odskoczenie. Po pięciu minutach gry na tablicy wyników było 12-14. Dwupunktowe prowadzenie dał gościom Adam Myśliwiec, wykorzystując rzuty osobiste. Następnie “za trzy” trafił Patryk Wydra (12-17).  Hutnik się jednak nie poddał i na niecałe dwie minuty przed ostatnią syreną, to on wygrywał 24-20. Skutecznym rzutem trzypunktowym popisał się Rafał Janik. Gospodarze powiększyli nawet przewagę po trafieniu Rafała Pietrzaka (26-20). Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26-22. Straty zmniejszył rozgrywający akademików, Patryk Wydra.

Po powrocie na parkiet przewaga gospodarzy niebezpiecznie urosła. Celnym trafieniem z dystansu popisał się Grzegorz Malewski (37-25). MUKS poczuł wiatr w żaglach, co było widać po rezultacie. 44-29 w czwartej minucie drugiej odsłony było sporą zaliczką. O przerwę na żądanie poprosił trener Łuszczewski. Po niej część strat odrobił Mateusz Wiśniewski, trafiając za dwa punkty oraz wykorzystująć trzy z czterech rzutów osobistych. Lublinianie zaczęli zbliżać się do Warszawy. Punkty Adam Myśliwca, Mateusza Prażmo oraz Mateusza Wiśniewskiego sprawiły, że różnica znacząco zmalała (45-49). Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 52-46 na korzyść gospodarzy.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od “trójki” Mateusza Prażmo (52-49). Chwilę później dwa oczka dołożył Piotr Jagoda i lublinianie tracili tylko punkt (52-51). Po czterech i pół minutach gry, koszykarze z Koziego Grodu już prowadzili (56-58).  Sytuacja jednak szybko się zmieniała i przewaga przechodziła z rąk do rąk. Przed decydującą odsłoną podopieczni trenera Łuszczewskiego minimalnie wygrywali 69-70.

Ostatnią część rzutem za trzy punkty otworzył Jagoda (69-73). Na pięć minut przed ostatnią syreną na tablicy wyników widniał remis 77-77. Kolejny fragment był lepszy w wykonaniu akademików, którzy zdobyli sześć oczek, nie pozwalając oddać rywalom żadnej skutecznej próby (77-83). Do końca zostało nieco ponad dwie i pół minuty. W tym czasie lublinianie nie pozwolili sobie na zaprzepaszczenie wypracowanej różnicy, a nawet ją powiększyli, zwyciężając to spotkanie 81-90.

MUKS Hutnik Warszawa - KU AZS UMCS Lublin 81-90 (26-22. 24-22, 17-24, 12-20)

MUKS Hutnik Warszawa: Grzegorz Malewski (24), Bartłomiej Gromadka (DNP), Patryk Belka, Roman Janik (23), Maciej Warmiak, Wojciech Jurkiewicz, Patryk Jasiński, Rafał Pstrokoński (DNP), Jakub Skalski (2), Wojciech Dulnik (8), Rafał Pietrzak (12).

KU AZS UMCS Lublin: Patryk Wydra (16), Szymon Strzałkowski (DNP), Bartłomiej Nycz (DNP), Adam Myśliwiec (19), Mateusz Prażmo (13), Bartosz Muda, Szymon Jaworski, Mateusz Wiśniewski (11), Michał Marciniak (14), Piotr Jagoda (17).

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała po raz pierwszy od 14 października. W Siedlcach zawodniczki prowadzone przez trenera Wojciecha Szawarskiego pokonały PGE MKK Siedlce 68:80. Najwięcej punktów w meczu, na swoim koncie zapisała Feyonda Fitzgerald (29).

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po pięciu minutach gry na czteropunktowe prowadzenie wyszły lublinianki. Dwa punkty zdobyła Feyonda Fitzgerald (5-9).  Rywalki zbliżyły się na jedno oczko. Na 8-9 trafiła Wiktorija Szmatowa. Niecałe trzy minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty, Kateryna Dorogobuzowa ponownie pozwoliła odskoczyć Pszczółkom, trafiając “za trzy” (12-17). Ostatecznie akademiczki wygrały inauguracyjną odsłonę 16-20. Wynik ustaliła Martyna Cebulska, wykorzystując jeden z dwóch wolnych.

Druga kwarta rozpoczęła się od powiększenia przewagi przez lublinianki, po trafieniach Dorogobuzowej i Fitzgerald (16-24). Po upływie trzech minut różnica wzrosła do dziesięciu oczek (20-30). Do statystyk zapisała się Marta Witkowska, zdobywając dwa punkty. W kolejnych minutach toczyła się walka cios za cios. Gospodynie zaczęły zbliżać się do Pszczółek na dwie i pół minuty przed końcem kwarty. Na sześćdziesiąt sekund przed ostatnią syreną różnica wynosiła tylko dwa oczka (37-39). Wynik przed przerwą “dwójką” ustaliła Fitzgerald (37-41).

W pierwszym fragmencie drugiej połowy siedlczanki wyrównały, dzięki punktom Samanthy Lapszynski i Katarzyny Trzeciak (41-41). Skutecznym rzutem “za trzy” odpowiedziała Dorogobuzowa (41-44). Mecz jednak oscylował w granicach remisu. Na pięć i pół minuty przed ostatnią syreną w tej kwarcie prowadzenie gosodyniom dała Oksana Mołłowa (45-44). Od tego momentu akademiczki zaczęły funkcjonować wyraźnie lepiej i to one szybko odskoczyły na kilka oczek różnicy (49-58). Przyczyniły się do tego trafienia Dajany Butuliji, Uju Ugoki oraz kolejne skuteczne próby z dystansu Dorogobuzowej. Przed decydującą odsłoną Pszczółki wygrywały w Siedlcach 51-60.

W niej koszykarki prowadzone przez trenera Szawarskiego od początku narzuciły swoje warunki i kontrolowały sytuację. Po upływie dwóch minut było 54-67, a w połowie czwartej kwarty 56-72. Błyszczała Fitzgerald, która raz po raz trafiała do kosza rywalek. Punktowała też skuteczna tego wieczora Ugoka. Lublinianki zwyciężyły 68-80.

PGE MKK Siedlce - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 68-80 (16-20, 21-21, 14-19, 17-20)

PGE MKK Siedlce: Dominika Paczóska, Wiktorija Kondus, Katarzyna Trzeciak (14), Tetiana Gajw (DNP), Oksana Mołłowa (16), Magdalena Parysek-Bochniak (9), Kristina Alikina (20), Magdalena Małłow (DNP), Paulina Żukowska, Wiktorija Szmatowa (5), Samantha Lapszynski (4).

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin: Uju Ugoka (12), Feyonda Fitzgerald (29), Kaja Grygiel (DNP), Martyna Cebulska (1), Aleksandra Kędzierska (DNP), Dajana Butulija (8), Marta Witkowska (5), Agata Dobrowolska (7), Dominika Poleszak (DNP), Kateryna Dorogobuzowa (18).