Weekend na wyjeździe

W miniony weekend w roli gości zagrała jedna drużyna KU AZS UMCS Lublin. W meczu czternastej kolejki rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn, podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego pokonali w Stalowej Woli tamtejszą Stal 52-69. Tym samym lublinianie wrócili na zwycięską ścieżkę po ubiegłotygodniowej porażce z Legią II Warszawa.

Spotkanie lepszej rozpoczęli akademicy, którzy po punktach Patryka Wydry i Adama Myśliwca prowadzili 0-4.  Gospodarze jednak wkrótce zdołali odrobić straty z nawiązką. Na 6-4 dla stali rzucił Dawid Zaguła. Wyrównał Michał Marciniak (6-6), a na niecałe pięć minut przed końcową syreną pierwszej części, po “trójce” Wydry zrobiło się 7-11. W kolejnym fragmencie Lublin utrzymywał zaliczkę, ale ostatnie słowo należało do Stalowej Woli, której udało się doścignąć drużynę lubelską. Kwarta zakończyła się wynikiem 16-16.

Drugą odsłonę trafieniem za trzy punkty otworzył Zaguła (19-16). Tym samym odpowiedział Jan Sobiech (19-19), ale znowu skuteczną próbą z dystansu popisał się Zaguła (22-19). Prowadzenie lublinianom dał Bartosz Muda, dwukrotnie trafiając “za dwa” (22-23). Ten sam zawodnik rzucił na 27-30. To był dobry okres gry w jego wykonaniu. Akademicy wypracowali delikatną przewagę. Marciniak trafił na 27-34. Na zegarach niecałe cztery minuty do końca, w których obie strony nie popisały się skutecznością. Wynik pierwszej połowy ustalił “dwójką” Piotr Jagoda (29-36).

W trzeciej części jako pierwszy trafił Marciniak (29-38). Po drugiej stronie odpowiedzieli Rafał Partyka i Dawid Zaguła (35-38). Dwa oczka dla akademików zdobył Mateusz Wiśniewski (35-38), uspokajając sytuację. To były jak na razie wszystkie trafienia, a minęło ponad sześć minut. Do końca niewiele się zmieniło i nadal wielu celnych rzutów nie dane było oglądać kibicom. Przed decydującymi dziesięcioma minutami na tablicy wyników widniał rezultat 39-44.

Ta zaczęła się od wyraźnego natarcia zawodników trenera Łuszczewskiego. Przewagę powiększyli Muda i Wiśniewski (39-54). Gospodarze przez cztery i pół minuty nie mogli zapunktować. Niemoc Stali przełamał Zaguła, wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych (40-54), ale zaraz odpowiedział Sobiech (40-56). “Za trzy” dla gospodarzy trafił Damian Tabor (43-56). Szybko po drugiej stronie przewagę zwiększył Szymon Jaworski (43-58). Akademicy do końca grali swoją koszykówkę i bezpiecznie dowieźli prowadzenie do końca meczu. Jako ostatni w tym spotkaniu do kosza trafił Myśliwiec, ustalając rezultat na 52-69.

ZKS Stal Stalowa Wola - AZS UMCS Lublin 52-69 (16-16, 13-20, 10-8, 13-25)

ZKS Stal Stalowa Wola: Marcin Bandyga (3), Rafał Partyka (4), Simone Schlage (DNP), Sylwester Konieczny, Maciej Pietras (3), Damian Tabor (13), Mateusz Łabuda, Andrzej Nowak (2), Marcin Baj (DNP), Dawid Zaguła (27), Jacek Wojtanowicz.

AZS UMCS Lublin: Patryk Wydra (5), Bartosz Muda (14), Bartłomiej Nycz (DNP), Adam Myśliwiec (13), Mateusz Prażmo, Jan Sobiech (10), Szymon Jaworski (4), Mateusz Wiśniewski (13), Michał Marciniak (4), Piotr Jagoda (6).