Weekend na wyjeździe

W miniony weekend poza Lublinem zagrała tylko jedna drużyna KU AZS UMCS. O punkty w Proszowicach walczyły siatkarki.

W meczu siedemnastej kolejki 2. Ligi Siatkówki Kobiet (Grupa 4) LUK AZS UMCS Lublin wygrał na wyjeździe z Pogonią Proszowice 2-3. To pierwsza wygrana na wyjeździe w tym roku.

Akademiczki na batalię z zawodniczkami z Proszowic pojechały podwójnie zmotywowane. Listopadowa przegrana 2-3, a także ubiegłotygodniowa porażka z MKS Jarosławiem (1-3) sprawiła, że siatkarki AZS-u chciały wygrać. Tym bardziej, że gra zespołu z Lublina wygląda naprawdę solidnie, co pokazały w zeszłej kolejce stawiając twarde warunki liderowi z Jarosławia.

Pierwsza odsłona spotkania z Pogonią udowodniła ambicje akademiczek, którą gładko wygrały 25-20. Schody zaczęły się w drugiej partii, gdzie walka toczyła się już punkt za punkt. Niestety dla LUK-u - ten set zakończył się porażką (26-24). Po krótkiej przerwie obraz gry wcale nie uległ zmianie. Oba zespoły starały jak najbardziej utrudnić sobie zdobywanie punktów, przez co wynik trzeciego seta był identyczny, jak drugiego,tylko na korzyść lublinianek (24-26). Widoczną różnicę w ataku i wykańczaniu akcji dostrzec można było dopiero w czwartej odsłonie, gdzie proszowiczanki wygrały różnicą pięciu oczek, tym samym rewanżując się ekipie gości za wynik pierwszej partii (25-20). Po raz drugi, tak samo jak w przypadku pierwszego meczu między oboma zespołami, o wyniku spotkania miał zdecydować tie-break. Przy stanie 12:12 trener Jacek Rutkowski wprowadził na plac gry Aleksandrę Krzyżak, która posłała trzy groźne zagrywki, które okazały się kluczowe dla losów spotkania. Lublinianki zwyciężyły w ostatniej partii 12-15, dzięki czemu wywiozły z terenu rywala dwa punkty.

Pogoń Proszowice - LUK AZS UMCS Lublin 2-3 (20-25, 26-24, 24-26, 25-20, 12-15)

LUK AZS UMCS Lublin: Magdalena Bogusz, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Dominika Wawerska, Paulina Konop, Paulina Kłuś, Adrianna Nejkauf, Natalia Szajowska, Zuzanna Urbańska, Aleksandra Krzyżak, Katarzyna Bogdańska, Wiktoria Kowalska.

Autor: Paulina Ziemiańska