Weekend na wyjeździe

W weekend poza Lublinem zagrała tylko jedna drużyna KU AZS UMCS Lublin. Do Warszawy walczyć o punkty w akademickich derbach udały się szczypiornistki MKS-u.

W meczu dwunastej kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, MKS AZS UMCS Lublin wygrał na wyjeździe z AZS-AWF Warszawa 22-25. Lublinianki tym samym zrewanżowały się rywalkom za porażkę w jesiennych derbach w hali Globus. Sobotnie zwycięstwo było dla ekipy prowadzonej przez trenera Patryka Maliszewskiego ósmym ligowym triumfem z kolei!

Początkowo pojedynek miał zostać przełożony z powodu epidemii grypy jaka dopadła zespół z Koziego Grodu. Koniec końców tak się jednak nie stało i MKS pojechał do Warszawy osłabiony chorobą.

W meczu nie było jednak tego w ogóle widać. Wynik spotkania otworzyła Izabela Maciejowska, dając gospodyniom pierwsze prowadzenie (1-0). Do wyrównania szybko doprowadziła Katarzyna Suszek (1-1). Po niej do siatki rywalek trafiła Jagoda Lasek i MKS wygrywał 1-2. Na 1-3 podwyższyła Suszek. Gospodynie potrafiły dogonić lublinianki i w szóstej minucie na tablicy wyników widniał rezultat 3-3. Kolejny fragment zdecydowanie należał do przyjezdnych. Drużyna z Lubelszczyzny rzuciła cztery gole, nie pozwalając szczypiornistkom ze stolicy na ani jedną skuteczną akcję. Po bramce Doroty Pękalskiej ekipa z Lublina wygrywała 3-7. Kolejne sześć minut to pokaz nieskutecznej gry z obu stron. Wynik w tym czasie nie uległ zmianie. Niemoc strzelecką przełamała Angelika Wojdyło zwiększając tym samym przewagę swojej drużyny (3-8). Od tego momentu zespołowi gości przydarzył się delikatny przestój. Warszawianki wykorzystały to i zbliżyły się na różnicę dwóch bramek (6-8). Do końca zostało niecałe dziesięć minut. W nich na szczęście MKS zdołał wyjść z letargu i ponownie zwiększyć swoją zaliczkę. Wynik pierwszej połowy ustaliła Suszek rzutem na 7-11.

Po przerwie ponownie na listę strzelczyń wpisała się Suszek (7-12). Po przeciwnej stronie trafiła Patrycja Kozak (8-12). Gra nadal przypominała tę z pierwszej odsłony. To przyjezdne kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Gdy na zegarach mieliśmy czterdziestą minutę gry szczypiornistki trenera Maliszewskiego wygrywały 11-15. Dziesięć następnych minut nie było popisem skuteczności żadnej z ekip, ale lepiej wypadły w tym czasie lublinianki, które zdołały odskoczyć na sześć goli różnicy (12-18). Ponownie trafiła Suszek. Zawodniczki Pawła Kapuścińskiego ambitnie walczyły o odrobienie strat. Na pięć minut przed końcem udało im się zbliżyć na dwa gole. Bramkę na 17-19 zdobyła Nikola Szczepanik. Minutę później było 19-20. Czuć było nerwową atmosferę. Sytuację w zespole gości uspokoiły Agnieszka Ziętek i Jagoda Lasek, które doprowadziły do wyniku 19-22. Tej przewagi lublinianki nie dały już sobie wydrzeć. Ostatecznie wygrały 22-25, a wynik ustaliła Agata Nazar golem z rzutu karnego.

Dzięki wygranej MKS z dorobkiem 27 punktów przesunął się na drugie miejsce w tabeli, spychając z tej lokaty swoje rywalki AZS-AWF Warszawę.

AZS-AWF Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 7-11 (22-25)

AZS-AWF Warszawa: Kinga Jóźwik, Katarzyna Pożoga (3), Izabela Maciejewska (1), Nikola Szczepanik (3), Klaudia Cygan (3), Paulina Sulborska (4), Martyna Rozmus (1), Paulina Pawłowska, Marta Colosenco (1), Sylwia Panek, Martyna Agata, Patrycja Kozak (6), Oliwia Kowalkowska, Dorota Osińska, Agnieszka Kuźmicka.

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Aleksandra Prażmo, Aleksandra Madejczyk (1), Dorota Pękalska (1), Magdalena Markowicz, Katarzyna Gruszecka, Magdalena Kosiorek, Katarzyna Jarosz, Agnieszka Ziętek (6), Katarzyna Suszek (7), Patrycja Szyszkowska (1), Agata Nazar (3), Angelika Wojdyło (1), Jagoda Lasek (5), Paulina Mańko.