Weekend na wyjeździe

W miniony weekend tylko jedna drużyna KU AZS UMCS Lublin walczyła o ligowe punkty na obcym terenie. W Dąbrowie Białostockiej przełamać złą serię próbowali szczypiorniści.

Niestety spotkanie 14. kolejki rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka a AZS-em UMCS Lublin zakończyło się porażką akademików 25-18. Była to już dla nich szósta przegrana z rzędu.

Od początku mecz lepiej układał się gospodarzom, którzy w 3 minucie prowadzili 3-0. Pierwszego gola dla zespołu Patryka Maliszewskiego w 5 minucie rzucił Mateusz Chwiejczak (3-1). Z czasem to rywale jednak zwiększali swoją przewagę. Bramkę na 7-3 dla miejscowych zdobył Adam Lewkowicz. Chwilę później podwyższył ten sam zawodnik, wykorzystując rzut karny (8-3). Za nami było dziesięć minut pojedynku. Straty nieco zmniejszył Sebastian Nowak (8-4), ale inicjatywa należała ciągle do Szczypiorniaka. W 18 minucie pierwszej połowy, gdy gola na swoim koncie zapisał Miłosz Zawadzki zrobiło się 12-5. Różnica siedmiu trafień utrzymała się do ostatniej syreny w tej części spotkania. Ostateczny wynik przed zmianą stron to 15-8. Rezultat ustalił zawodnik zielono-białych, Tomasz Kiełczykowski.

Jako pierwsi po przerwie gola zdobyli gospodarze, a konkretnie Norbert Maksymczuk (16-8). Kolejne dwie akcje zakończyły się powodzeniem dla zespołu z Lubelszczyzny. Na listę strzelców wpisali się Jakub Brodziak i Michał Dziemiach (16-10). Po dobrym wykończeniu sytuacji rzutowej przez Chwiejczaka w 44 minucie, na tablicy wyników widniał rezultat 17-13. Nadzieja na odrobienie tej straty była zatem całkiem realna. Szczypiorniści z Dąbrowy Białostockiej szybko jednak skutecznie rozwiali wątpliwości, kto tego wieczoru sięgnie po komplet oczek. Pięć zdobytych przy jednej straconej bramce w odstępie dziewięciu minut sprawiły, że gospodarze wygrywali 22-14. Ciężko było już zatem zakładać, że coś jeszcze się zmieni. Do końca zostało siedem minut. W nich rewolucji nie było i to Szczypiorniak triumfował 25-18, czym zrewanżował się za porażką w pierwszej rundzie (26-22).

Aktualnie z dorobkiem 22 oczek, akademicy są na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS UMCS Lublin 25-18 (15-8)

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka: Przemysław Kiedysz, Krystian Rudzik, Marek Kamliński (1), Marcin Citko (4), Norbert Maksymczuk (5), Adam Przytuło, Michał Łabieniec (2), Mateusz Łabieniec (9), Robert Maksimowicz, Kacper Groch, Adam Lewkowicz (1), Wojciech Kozłowski (2), Sebastian Pers, Miłosz Zawadzki (1).

AZS UMCS Lublin: Kamil Pawliszyn, Mateusz Chwiejczak (2), Sebastian Nowak (1), Michał Rogalski (2), Michał Dziemiach (2), Jakub Brodziak (4), Oleksandr Hryb (2), Karol Kołodziejczyk, Tomasz Kiełczykowski (4), Miłosz Drozd (1).