Weekend na wyjeździe

Kolejny weekend na wyjeździe za nami. W roli gości wystąpiły trzy drużyny AZS UMCS Lublin. W Nowinach o punkty walczyli futsaliści, w Nowym Sączu szczypiornistki, a w Warszawie piłkarze ręczni. Bilans starć 1-2.

Futsaliści nie zakończyli złej serii na parkietach 1. Ligi Futsalu Mężczyzn (Grupa Południowa). W spotkaniu 20. kolejki ulegli GKS Futsal Nowiny 6-1. Dla Dzików był to szósty ligowy mecz bez zwycięstwa.

Od początku lepiej sytuacja zaczęła układać się dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie po świetnie rozegranym rzucie wolnym objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Lekki. Kolejne minuty nie przynosiły rezultatu. Akademicy uzbierali jednak na swoim koncie pięć fauli i po kolejnym tuż przed przerwą arbiter podyktował przedłużony rzut karny. Na gola zamienił go Maciej Ponikowski (2-0). Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

Drugie 20 minut mocnym akcentem otworzyli gospodarze. Już w 22 minucie pojedynku mocnym strzałem pod poprzeczkę na 3-0 podwyższył Andrzej Musiał. Trener Artur Gadzicki zdecydował się na wycofanie bramkarza. Grający w przewadze liczebnej lublinianie zdołali zdobyć gola na 3-1 autorstwa Konrada Tarkowskiego, ale w kolejnych minutach do bramki trafiali tylko gospodarze. Adam Przeniosło, Dawid Porębski i Andrzej Musiał ustalili wynik na 6-1.

GKS Ekom Futsal Nowiny – AZS UMCS Lublin 6-1 (2-0)

GKS Ekom Futsal Nowiny: Kozub, Machlowski, Dorowski, Karczewski, Lekki (6’), Paweł Markowicz, Piotr Markowicz, Musiał (22’, 35’), Ponikowski (20’), Porębski (31’), Przeniosło (30’), Paweł Szymonek, Radosław Szymonek, Zacharski.

AZS UMCS Lublin: Furtak, Hajkowski, Al-Swaiti, Bijas, Król, Mietlicki, Marcin Ostrowski, Michał Ostrowski, Sułek, Tarkowski (23’), Wankiewicz, Wiśniewski.

Drugą porażkę z rzędu zanotowały szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. W Nowym Sączu uległy MKS Olimpii–Beskid 29-22. Ze stratą trzech oczek do lidera akademiczki zajmują czwarte miejsce.

Pierwsze minuty należały do gospodyń. Po bramkach Agnieszki Leśniak miejscowe w 5 minucie prowadziły 3-0. Akademiczki po raz pierwszy pokonały goalkeeperkę Olimpii w 6 minucie. Na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Suszek (3-1). Wraz z upływem czasu przewaga zawodniczek z Nowego Sącza systematycznie wzrastała. W 15 minucie było już 10-4. W odpowiedzi gola zdobyła Agnieszka Ziętek (10-5). To jednak nie odmieniło obrazu gry. Po pierwszej połowie Olimpia wygrywała 16-8. W zespole z Lublina wyróżniającą się postacią była Ziętek, która zdobyła połowę wszystkich bramek AZS-u w tej części (4).

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Przewaga podopiecznych trener Lucyny Zygmunt urosła do jedenastu trafień (22-11). Sytuację poprawiła nieco Jagoda Lasek, zdobywając trzy gole pod rząd (22-14). Drużyna Patryka Maliszewskiego walczyła, ale strata ośmiu trafień okazała się nie do odrobienia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29-22.

MKS Olimpia–Beskid Nowy Sącz – MKS AZS UMCS Lublin 29-22 (16-8)

MKS Olimpia–Beskid Nowy Sącz: Joanna Damasiewicz, Olga Krok (4), Agnieszka Leśniak (7), Weronika Janik, Dorota Basta, Sylwia Sroka (3), Kamil Dzidek (3), Natalia Romanek, Joanna Piszczek, Karolina Leśniak, Jolanta Bogdańska (2), Agnieszka Wielocha (3), Karolina Płachta (6), Paulina Nowak, Izabela Kulig (1).

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Dorota Pękalska (1), Magdalena Markowicz, Magdalena Kosiorek, Agnieszka Ziętek (6), Katarzyna Suszek (7), Patrycja Szyszkowska, Agata Nazar (1), Angelika Wojdyło, Jagoda Lasek (7).

Do wyczekiwanego przełamania doszło w starciu AZS-AWF Warszawa z AZS UMCS Lublin w 2. Lidze Piłki Ręcznej Mężczyzn. Akademicy pokonali triumfowali w stolicy 27-34. Zielono-biali wygrali pierwszy raz od 3 grudnia 2017 roku po sześciu kolejnych porażkach z rzędu.

Wynik meczu otworzył Jakub Rutkowski (1-0), jednak szybko do wyrównania doprowadził Tomasz Kiełczykowski (1-1). Na 2-1 ponownie rzucił Rutkowski. Zawodnicy z Warszawy byli w stanie utrzymać przewagę do wyniku 4-2. Kolejno Miłosz Drozd i Michał Rogalski w 11 minucie meczu doprowadzili do wyrównania (4-4). Oba zespoły toczyły równą walkę, jednak to akademicy zdołali odskoczyć rywalom na trzy gole po rzutach Michała Dziemiacha i Mateusza Chwiejczaka (6-9). Kolejne minuty spotkania były bardzo wyrównane. Żadna z ekip nie odpuszczała aż do stanu 12-12. Na 12-13 rzucił Michał Dziemiach, a chwilę później podwyższył Kiełczykowski (12-14). Dwubramkowe prowadzenie lublinianie utrzymali już do końca pierwszej połowy. Wynik przed przerwą ustalił Sebastian Nowak (13-15).

Druga część spotkania rozpoczęła się od trafienia Dmytro Dmytruka (13-16). Po kilku minutach to warszawianie doprowadzili do wyrównania (16-16). Akademicy szybko odpowiedzieli rzutami Kiełczykowskiego i Dziemiacha (16-18). W miarę wyrównana walka toczyłą się do stanu 19-22. Od tego momentu była już widoczna różnica między zespołami. Skutecznością wykazali się Sebastian Nowak, Michał Dziemiach i Michał Rogalski (20-25). W szeregach gospodarzy trafił Victor Olewniczak (21-25), ale szybko odpowiedział mu Nowak (21-26). Po kolejnych dziesięciu minutach przewaga podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego wzrosła do ośmiu bramek (25-33). Gospodarze zdobyli jeszcze dwie, jednak nie zmieniło to losów meczu. Lublinianie wygrali na wyjeździe 27-34.

AZSAWF Warszawa  AZS UMCS Lublin 27-34 (13-15)

AZS-AWF Warszawa: Maciej Kobylski, Adam Królak (7), Tomasz Zaręba (2), Piotr Kacperski (1), Wojciech Rogowski (2), Jan Rogowski (3), Krystian Miłek (3), Filip Wiejek, Kacper Tuszyński (2), Victor Olewniczak (3), Artur Ciechomski, Rafał Czarnecki (1), Jakub Rutkowski (3), Artur Bratkowski, Piotr Lipski, Piotr Szadkowski.

AZS UMCS Lublin: Kamil Pawliszyn, Mateusz Chwiejczak (4), Franciszek Suwała, Sebastian Nowak (4), Michał Rogalski (7), Michał Dziemiach (6), Jakub Brodziak, Karol Kołodziejczyk, Dmytro Dmytruk (4), Bartłomiej Świąder (1), Tomasz Kiełczykowski (6), Miłosz Drozd (2).

Autorzy: Paulina Ziemiaska/Kamil Wojdat