Weekend na wyjeździe

W miniony weekend oprócz starć siatkarek i koszykarzy w play-offach, o punkty walczyły drużyny szczypiornistów i szczypiornistek oraz futsalistów.

mecz koszykarzyTUTAJ

mecze siatkarekTUTAJ

Sobotni pojedynek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn Grupy 3 pomiędzy SPR Pabiks Pabianice a AZS UMCS Lublin zakończył się wygraną gospodarzy 26:25.

Wynik spotkania otworzył Tomasz Kiełczykowski (0-1). Chwilę później do rzutu karnego podszedł Michał Dziemiach i było 0-2. Kolejne trafienie dołożył Kiełczykowski (0-3). Gospodarze szybko wyszli z kontrą. Kolejno pierwsze dwa gole dla Pabianic zdobył Tomasz Pietrzykowski (2-3). Do wyrównania doprowadził Hubert Stężała (3-3), a dwoma celnymi trafieniami popisał się również Konrad Witczak, dzięki czemu gospodarze wyszli na prowadzenie (5-4). Od tego momentu walka toczyła się bramka za bramkę. Po karnym Michała Dziemiacha na 9-9 w zespole z Lublina coś się zacięło. Pabianice raz po raz trafiały do bramki akademików. AZS do przerwy zdołał zdobyć tylko dwa oczka. Po pierwszej SPR wygrywał 16-11.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od dwóch trafień Damiana Skowrońskiego (18-11). Wtedy do odrabiania strat ruszyli goście. Dzięki Michałowi Rogalskiemu i Dmytro Dmytrukowi było już 18-14. Lublinianie konsekwentnie dążyli do zmniejszenia różnicy, co udało się na siedem minut przed zakończeniem meczu. Wyrównanie dał Michał Dziemiach (23-23). Nikt nie odpuszczał. Dopiero w ostatniej minucie jednobramkowe prowadzenie dał Pabiksowi Damian Skowroński (26-25). Takim wynikiem skończyło się też spotkanie.

SPR Pabiks Pabianice - AZS UMCS Lublin 26-25 (16-11)

SPR Pabiks Pabianice: Patryk Banasiak, Łukasz Pietrzykowski (5), Kamil Strzelec, Sebastian Raichert (1), Igor Czarnecki, Igor Sztajnert (1), Damian Skowroński (6), Jakub Walocha (1), Hubert Stężała (2), Konrad Witczak (7), Dawid Bilichowski (3), Marcin Pluciński, Patryk Laskowski, Maciej Zawadzki

AZS UMCS Lublin: Kamil Pawliszyn, Mateusz Chwiejczak (1), Sebastian Nowak (1), Michał Rogalski (4), Michał Dziemiach (7), Jakub Brodziak (2), Karol Kołodziejczyk, Dmytro Dmytruk (4), Bartłomiej Świąder (1), Tomasz Kiełczykowski (4), Miłosz Drozd (1)

W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 rozgrywek 1. Ligi Futsalu Mężczyzn, AZS UMCS Lublin uległ w Laskowicach liderowi tabeli. KS Acana Orzeł–Jelcz wygrał 5-0, dzięki czemu zapewnił sobie mistrzostwo i awans do Ekstraklasy.

Przez pierwsze dziesięć minut żadnej z ekip nie udało się zdobyć bramki. Próbowali i jedni i drudzy, ale brakowało wykończenia. Wynik otworzył zawodnik gospodarzy, Dawid Witek (1-0). W kolejnym fragmencie miejscowi przejęli znowu inicjatywę, ale nie przynosiło to efektu. Gra nie przynosiłą okazji na strzelenie bramek. Dopiero w samej końcówce na 2-0 podwyższył Jose Luis Santiago Gutierrez, który po dobrym podaniu skierował piłkę do pustej bramki (2-0). Chwilę później wybrzmiała ostatnia syrena w tej połowie.

Druga odsłona rozpoczęłą się świetnie dla Orła. Wyprowadzającym akcję akademikom piłkę odebrał Kamil Nowakowski, po czym w sytuacji sam na sam pokonał Pawła Furtaka (3-0). Straty strzałem zmniejszyć próbował Konrad Tarkowski, ale spokojnie z jego uderzeniem poradził sobie goalkeeper gospodarzy. W 26 minucie było już 4-0. Drugiego gola zdobył Witek. Na 5-0 strzelił Paweł Synowiec i jak się okazało ustalił wynik meczu. Lublinianie walczyli o honorowego gola, ale ta sztuka im się nie udała.

Dziki z dorobkiem 27 punktów zakończyły sezon na ósmym miejscu

KS Acana Orzeł–Jelcz Laskowice - AZS UMCS Lublin 5-0 (2-0)

KS Acana Orzeł–Jelcz Laskowice: Foltyn (Konieczny, Goliński), Nowak, Rojek, Gutierrez (20’), Nowakowski (22’), Burgos, Synowiec (30’), Witek (10’, 26’), Matejko, Andrade Coelho

AZS UMCS Lublin: Furtak (Hajkowski), Michał Ostrowski, Boniaszczuk, Tarkowski, Al-Swaiti, Marcin Ostrowski, Wiśniewski, Król.

Mecz 17. kolejki 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, gdzie MKS AZS UMCS Lublin rywalizował z zespołem UKS Varsovia Warszawa padł łupem zawodniczek ze stolicy 29-23. Najskuteczniejsza w szeregach akademiczek była Weronika Zarzycka (6).

Początek spotkania wyglądał bardzo źle w wykonaniu lublinianek. Aż dziewięć bramek z rzędu zdobyły gospodynie. Dopiero w 15 minucie trafiła Weronika Zarzycka (9-1). Julita Jabłońska podwyższyła wynik (10-1), ale szybko odpowiedziała Magdalena Markowicz (10-2). Do stanu 13-4 doprowadziła Agata Nazar. Ostatecznie akademiczki zmniejszyły nieco straty. Po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 16-7.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów Weroniki Zarzyckiej (16-9). Kolejne trafienie dołożyła Markiewicz (16-10). Po przeciwnej stronie skutecznością wykazała się Kinga Brzyk (18-10). Po trafieniu Kingi Janik było już 22-13. Na 22-14 trafiła Jagoda Lasek. Swój rzut karny wykorzystała Natalia Zawadzka (23-14). Chwilę później to Agata Nazar zamieniła karnego na gola (23-15). Po stronie lublinianek dystans zmniejszyła nieco Zarzycka (25-18). Do stanu 26-20 doprowadziły Dorota Pękalska i Jagoda Lasek. Od tego momentu warszawianki pozwoliły przyjezdnym już na tylko trzy trafienia. Mecz zakończył się wynikiem 29-23.

UKS Varsovia Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 29-23 (16-7)

UKS Varsovia Warszawa: Anna Ciecierska (2), Małgorzata Granicka (2), Karolina Szybińska (2), Joanna Marzewska, Julita Jabłońska (3), Adrianna Sala, Dorota Barczuk, Kinga Brzyk (7), Klaudia Włodkowska (4), Patrycja Koc, Natalia Zawadzka (5), Kinga Janik (3), Aleksandra Janicka, Alicja Klarkowska, Daria Świętochowska (1), Dominika Hawryszko

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Olga Figiel, Weronika Zarzycka (6), Agnieszka Blaszka (1), Aleksandra Madejczyk, Dorota Pękalska (1), Magdalena Markowicz (2), Magdalena Kosiorek, Agnieszka Ziętek (1), Patrycja Szyszkowska (3), Agata Nazar (6), Jagoda Lasek, Paulina Mańko

Autorzy: Paulina Ziemiańska/Kamil Wojdat