Weekend na wyjeździe

Trzy wyjazdowe spotkania zagrały drużyny AZS UMCS w miniony weekend. Koszykarze i koszykarki wrócili z tarczą. Przegrały natomiast siatkarki.

Link do sprawozdania z meczu Pszczółek TUTAJ.

U!NB AZS UMCS Lublin zwyciężył na wyjeździe z zespołem ZKS Stal Stalowa Wola 91-68. Najlepszy w szeregach akademików okazał się Bartłomiej Nycz

Wynik meczu otworzył Bartłomiej Nycz (0-3). Szybko odpowiedział Cezary Gumiński (2-3). Gospodarze wydawali się szybko powiększać przewagę (9-5), jednak do wyrównania doprowadził ponownie Nycz (12-12). Od tego momentu rozpoczął się marsz akademików po powiększanie przewagi. Do wyniku 14-23 doprowadził Patryk Wydra. Kolejną “trójkę” dołożył Nycz (14-26). Swoich sił pod koszem spróbował Mateusz Łabuda (16-26), ale szybko odpowiedział mu Pablo Lopez (16-29). Do wyniku 19-36 doprowadził Mateusz Wiśniewski dzięki dwóm rzutom osobistym.

Drugą kwartę rozpoczął Maciej Pietras (22-36). Obraz gry nie ulegał zmianie. Po pięciu minutach podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego mieli już ponad 20 punktów przewagi! Do wyniku 27-49 doprowadził Szymon Jaworski. Gospodarze próbowali swoich sił pod koszem, jednak U!NB pokazali swoją klasę. Różnicą 20 oczek na korzyść gości zakończyła się druga kwarta (37-57).

Trzecia odsłona spotkania również rozpoczęła się pod dyktando przyjezdnych. Bardzo szybko swoje punkty dołożyli Wydra wraz z Bartoszem Mudą (39-62). Dwa punkty dołożył Gumiński (41-62), jednak to nie dawało wielkiej nadziei dla zespołu ze Stalowej Woli. Przy stanie 43-65 trener Łuszczewski poprosił o czas. Po nim akademicy tylko powiększyli swoją przewagę. Ponownie zapunktował Jaworski (47-74). Dla gospodarzy trafił Karol Kindlik 51-74.

Czwarta kwarta tylko potwierdziła moc akademików. Trójką popisał się Kacper Bejnar (54-74), ale 30-punktowej różnicy nie dało się odrobić. Dwa punkty dopisał Szymon Daszke (54-76), a chwilę później swoje punkty dodał Jaworski (60-78). Przy stanie 65-86 to trener gospodarzy poprosił o przerwę na żądanie. To nie wpłynęło na obraz gry. Akademicy pewnie triumfowali 68-91.

ZKS Stal Stalowa Wola – U!NB AZS UMCS Lublin 68-91 (19-36, 18-21, 14-17, 17-17)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (20), Bartosz Muda (18), Patryk Wydra (15), Mateusz Wiśniewski (11), Pablo Lopez (10), Szymon Jaworski (7), Szymon Daszke (4), Jakub Stefaniuk (3), Kamil Waniewski (3), Szymon Strzałkowski (DNP), Jan Sobiech

Porażką 1-3 zakończył się wyjazd siatkarek LUK AZS UMCS Lublin do Sędziszowa Małopolskiego. Akademiczki mogą mówić o falstarcie, bo Marba to ostatnia ekipa w tabeli Grupy 4.

Zielono-białe udanie zakończyły grudzień. Zwycięstwo 3-0 w derbowym pojedynku z Tomasovią napawało optymizmem na przyszłość. Chwila przerwy od siatkówki nie podziałała jednak dobrze na podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego. W spotkaniu z ostatnią siłą ligi – Marbą Sędziszów Małopolski, z którą w listopadzie lublinianki wygrały 3-0, teraz było zgoła inaczej. Już pierwszy set pokazał, że nie będzie łatwo. Gospodynie wygrały go 25-21. Można było pomyśleć, że w kolejnych partiach mecz się odwróci. Druga odsłona znowu jednak padła łupem miejscowych (25-22). Postawione pod ścianą akademiczki zdołały się odbić w następnej odsłonie. LUK zwyciężył i to wyraźnie, do 14. W meczu Marba prowadziła 2-1. Czwarty set okazał się ostatnim. Sędziszów, dla którego każdy punkt w ligowej tabeli jest na wagę złota po emocjonującej końcówce wygrał 25-23, a całe spotkanie 3-1. Tym samym to Sędziszów zgarnął pełną pulę. Lublinianki wróciły do domu bez punktów.

Siatkarki z Lublina są na piątym miejscu w tabeli (Grupa 4).

KS Marba Sędziszów Małopolski – LUK AZS UMCS Lublin 3-1 (25-21, 25-22, 14-25, 25-23)

Autorzy: Paulina Ziemiańska/Kamil Wojdat