Weekend na wyjeździe

Poza Lublinem zagrała tylko jedna drużyna AZS UMCS Lublin. Szczypiornistki walczyły o ligowe punkty w Warszawie. Niestety podopieczne Patryka Maliszewskiego po zaciętej walce nieznacznie uległy trzeciej drużynie w tabeli UKS Varsovii Warszawa 26-27.

Początek spotkania był dobry dla akademiczek. Po bramkach Katarzyny Suszek i Patrycji Szyszkowskiej prowadziły w stolicy 2-0. Najwyraźniej to zmotywowało gospodynie, bo Varsovia szybko odrobiła straty z nawiązką. W 8. minucie to UKS wygrywał 5-3. Mecz toczył się seriami. Tym razem taką zanotowały zielono-białe. Zespół trenera Maliszewskiego trafił pięć razu z rzędu (5-8). Różnica trzech goli utrzymywała się do 26. minuty (9-12). Końcówka była lepsza w wykonaniu warszawianek. Wynik na 13-13 ustaliła Dagmara Radzikowska.

Po zmianie stron mocniej przycisnęły będące na fali gospodynie (17-14). Szczypiornistki AZS-u zdołały się podnieść. Gdy gola zdobyła Szyszkowska, wyszły nawet na prowadzenie 19-18. Jak się okazało było to już ostatnie prowadzenie Lublina w tym meczu. Od stanu 20-20 w 47. minucie inicjatywę przejęły zawodniczki Varsovii. Na osiem minut przed ostatnią syreną prowadziły już 26-21. Wydawało się, że jest już po meczu. Świetny finisz miały jednak akademiczki. Popis strzeleckich umiejętności dała Suszek. Ostatecznie do remisu zabrakło tylko jednej bramki. Akademiczki przegrały w stolicy 26-27.

UKS Varsovia Warszawa – AZS UMCS Lublin 27-26 (13-13)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka (1), Agnieszka Ziętek (1), Dorota Adamczyk, Magdalena Markowicz (4), Katarzyna Gruszecka, Katarzyna Suszek (9), Patrycja Szyszkowska (9), Anna Rossa, Angelika Wojdyło (1), Karolina Dąbała, Jagoda Lasek (1).