X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Weekend na wyjeździe

Weekend na wyjeździe

Jedynie siatkarki wystąpiły w miniony weekend w roli gości. Podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego w Radzionkowie zmierzyły się z tamtejszym Sokołem. Akademiczki wygrały 3-1.

 

Zielono-białe pojechały do Radzionkowa w mieszanych nastrojach. Z jednej strony w pamięci miały zeszłotygodniowe zwycięstwo z Silesią Volley Mysłowice (3-1), ale z drugiej walkower w starciu z drugim zespołem Szczyrku.Dodatkowo z powodu choroby udać się na Śląsk nie mogła rozgrywająca, Magdalena Bogusz.

Za Szczyrk jesteśmy może nie tyle co złe, tylko szkoda nam tego meczu. Jesteśmy przekonane, że to spotkanie mogło się potoczyć na naszą korzyść. Tym bardziej szkoda, że po wczorajszej trochę niespodziewanej przegranej tomaszowianek, mogłyśmy wyprzedzić je w tabeli i wylądować na trzecim miejscu. To natomiast wiązałoby się z tym, że w fazie play-off nie spotkalibyśmy się z Jarosławiem, ale wyszło jak wyszło i została po prostu wiara, że na pewno nie będziemy iść na rękę naszym rywalom. – mówła kapitan, Ada Najkauf.

Sobotni pojedynek z Sokołem od początku był wyrównany. Jednak w pierwszym secie częściej myliły się akademiczki z Lublina. Spora liczba błędów w nim przyczyniła się do porażki 18-25. W kolejnych partiach gra LUK-u uległa poprawie. Na parkiecie pojawiła się nowa rozgrywająca, Patrycja Zielińska. Druga partia zakończyła się wyraźną wygraną zielono-białych w stosunku 25-18. W meczu mieliśmy remis 1-1. Następne dwie odsłony były już nieco bardziej zacięte, ale dobrze grające lublinianki zdołały je rozstrzygnąć na swoją korzyść, kolejno do 22 i 21. AZS UMCS zwyciężył w Radzionkowie 3-1.

Na kolejkę przed początkiem fazy play-off akademiczki są piąte. Liczone w klasyfikacji nie będą jednak siatkarki ze Szczyrka, które są drugie. Zatem realnie zespół z Lublina jest czwarty. Tabela TUTAJ.

- Radzionków to naprawdę dobry zespół. Pierwszy set to z naszej strony kompletny paraliż. Popełniałyśmy błędy, gdzie tylko się dało. Przeciwniczki to wykorzystały w stu procentach. Na szczęście w drugiej partii sprawy nabrały już zupełnie inny obrót i to my dominowałyśmy na boisku. W kontekście całego starcia, mecz naprawdę był jednak wyrównany. Grałyśmy bez Magdy Bogusz. Niestety z powodu choroby nie mogła jechać. Były za to trzy inne równie waleczne rozgrywające. Super mecz zagrała Patrycja Zielińska. Pomimo jej młodego wieku naprawdę pokazała kawał dobrej gry. skomentowała Ada Nejkauf.

Sokół Radzionków – LUK AZS UMCS Lublin 1-3 (25-18, 18-25, 22-25, 21-25)

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas