Weekend na wyjeździe

Trzy mecze i trzy zwycięstwa! To był bardzo udany weekend dla zespołów AZS UMCS, które zagrały swoje mecze ligowe poza Lublinem.

Od wygranej zaczęły rozgrywki 2. Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki LUK AZS UMCS. Akademiczki okazały się lepsze w Krzeszowicach od miejscowego Maratonu. Podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego wygrały 3-1.

Pierwszy set w wykonaniu zielono-białych był bardzo udany. Dobrze funkcjonowała zagrywka i atak. Do tego doszedł skuteczny blok. Lublinianki nie dały szans przeciwniczkom i pewnie wygrały tę partię 25-14. Kolejna odsłona nie była już tak jednostronna. Walka o zwycięstwo toczyłą się do samego końca. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki LUK-u i zwyciężyły 25-23. Co się nie udało gospodyniom tym razem, wyszło w kolejnej odsłonie, którą Maraton wygrał 25-21. Akademiczki prowadziły w meczu już tylko 2-1. Czwarta część pojedynku zapowiadała się emocjonująco i taka też była. Set rozstrzygnął się dopiero na przewagi. LUK wygrał 28-26, a całe spotkanie 3-1.

- Myślę że drużyna rywalek nie należała do tych bardziej wymagających zespołów. Oczywiście podczas meczu rywalki postawiły nam opór. Dla nas był to jednak pierwszy mecz ligowy w tym sezonie w nowym składzie. Chociaż gra jest już coraz lepsza, to dalej popełniamy jeszcze sporo błędów. W pierwszym secie wychodziło nam w zasadzie wszystko. Od punktowej zagrywki, przez atak, po blok. W późniejszych odsłonach te elementy zaczęły szwankować. Popełniałyśmy bardzo dużo błędów w zagrywce, miałyśmy problem z atakiem kończącym. Może miało to związek z tym, że na boisku pojawiła się nasza nowa rozgrywająca, z którą krótko trenujemy. Brakuje nam jeszcze zgrania. Ostatecznie wygrałyśmy, a całe spotkanie uważam za nie najgorsze. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej – powiedziała Ada Nejkauf.

Maraton Krzeszowice – LUK AZS UMCS Lublin 1-3 (14-25, 23-25, 25-21, 26-28)

LUK AZS UMCS Lublin: Ada Nejkauf, Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Karolina Karpiuk, Nicola Chruściel, Paulina Kłuś, Zuzanna Urbańska, Katarzyna Bogdańska, Klaudia Pawlik, Patrycja Zielińska

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin po trudnym spotkaniu pokonały w Żorach miejscowy MTS  30-26. Jednak po pierwszej połowie wynik meczu był zgoła inny. Po trzech kolejkach akademiczki mają na koncie dwa zwycięstwa.

Jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Patrycja Szyszkowska (0-1). Lublinianki dobrze zaczęły i po sześciu minutach wygrywały 3-1. Gospodynie jednak dotrzymywały im kroku, a w 14 minucie meczu wyszły na pierwsze tego popołudnia prowadzenie. Po trafieniu Darii Justki było 7-6 dla miejscowych. Szybko odpowiedziała Jagoda Lasek (7-7). Wyrównana walka trwała do stanu 10-9. Od tego momentu to MTS przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i w ostatnim fragmencie pierwszej części gry wypracował sporą zaliczkę. Podopieczne trenera Bartłomieja Dudy schodziły na przerwę przy pięciobramkowej przewadze (16-10)

Po zmianie stron lublinianki od razu wzięły się za odrabianie strat. Najpierw trafiła Magdalena Markowicz (16-11). Z czasem różnica zaczęła topnieć. Po dziesięciu minutach drugiej części gry wynosiła już tylko trzy bramki (18-15). Seria goli Agaty Nazar i Jagody lasek sprawiła, że na tablicy wyników był remis 19-19. Prowadzenie akademiczkom dała Markowicz (19-20). Zielono-białe wróciły z dalekiej podróży. W kolejnych minutach gra była bardziej wyrównana, ale koniec końców lepsze okazały się zawodniczki trenera Patryka Maliszewskiego, które wygrały na wyjeździe 30-26.

MTS Żory – AZS UMCS Lublin 26-30 (16-10)

MTS Żory: Paulina Matczak, Bożena Pietrzak (7), Nicola Romanowska (1), Aleksandra Stuchlik, Natalia Drozdowska, Daria Justka (5), Żaneta Moskal (5), Andżelika Busk (2), Zuzanna Mikosz (3), Marta Redlecka, Sandra Matusik, Patrycja Jakóbczyk, Wiktoria Suda, Patrycja Kowal (3).

AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka (1), Agnieszka Blaszka (3), Aleksandra Madejczyk, Agnieszka Ziętek (1), Magdalena Markowicz (5), Katarzyna Gruszecka, Patrycja Szyszkowska (6), Anna Rossa (1), Agata Nazar (5), Angelika Wojdyło, Jagoda Lasek (7), Aleksandra Szempruch (1).

W Nadarzynie wygrali też koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin. Zielono-biali pokonali tamtejszy GLKS 84-71. Najwięcej punktów na parkiecie zdobył Adam Myśliwiec (20).

Pierwsze minuty spotkania były dosyć wyrównane. Po stronie U!NB za zdobywanie w nich punktów odpowiadali Mateusz Wiśniewski i Patryk Wydra. Na półmetku tej części gry akademicy przegrywali 8-11. Na prowadzenie wyszli na cztery minuty przed ostatnią syreną. Po “dwójce” Adama Myśliwca zielono-biali prowadzili 12-11. Ostatecznie wygrali pierwszą kwartę 26-23. W końcówce ważne były rzuty z dystansu. Dwukrotnie “trójką” popisał się Szymon Jaworski, a raz skuteczny był Szymon Daszke.

Na początku kolejnych dziesięciu minut akademicy nadal trafiali "za trzy". Najpierw Wydra, a potem Jaworski sprawili, że U!NB prowadził 32-26. Gospodarze nie zwieszali jednak głów. Patryk Leszkiewicz i Przemysław Kuźkow najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie dali Nadarzynowi przewagę (34-32). Po pierwszej połowie z minimalną zaliczką na przerwę schodzili jednak lublinianie. Jej wynik trzypunktowym ustalił Jan Sobiech. AZS UMCS wygrywał w Nadarzynie 46-44.

Trzecia kwarta zaczęłą się od powiększenia przewagi przez zespół lubelski. Po nieco ponad dwóch minutach podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego wygrywali 50-44. Z różnicą czterech oczek dobrnęli do końca tej części. Przed decydującą ostatnią odsłoną prowadzili 61-57.

Tę szybko otworzył Myśliwiec. Do spółki z Mateuszem Prażmo sprawili, że różnica wzrosła do dziesięciu punktów (57-67). U!NB zdołał jeszcze ją powiększyć. AZS UMCS Lublin wygrał w Nadarzynie swój pierwszy mecz w sezonie 84-71.

GLKS Nadarzyn – U!NB AZS UMCS Lublin 71-84 (23-26, 21-20, 13-15, 14-23)

GLKS Nadarzyn: Łukasz Kiełek, Jakub Tymiński (1), Michał Plaskota (DNP), Sebastian Konecki, Bartosz Proczek (12), Marcin Herczyk, Konrad Goździkowski (8), Jakub Chadaj (10), Maciej Czemerys (13), Patryk Leszkiewicz (10), Fryderyk Dalkowski, Przemysław Kuźkow (18).

U!NB AZS UMCS Lublin: Patryk Wydra (12), Bartłomiej Nycz (DNP), Adam Myśliwiec (20), Mateusz Prażmo (4), Jan Sobiech (7), Bartosz Muda (3), Szymon Jaworski (12), Mateusz Wiśniewski (16), Kamil Waniewski, Jakub Stefaniuk (3), Szymon Daszke (7).