Weekend na wyjeździe

Swoje mecze w roli gości rozegrały w tej kolejce dwa zespoły AZS UMCS Lublin. Koszykarze walczyli w Warszawie, natomiast futsaliści o ligowe punkty walczyli w Rudzie Śląskiej.

Zwycięstwo odnieśli zawodnicy prowadzeni przez trenera Przemysława Łuszczewskiego. W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego 2. Ligi Koszykówki (Grupa B), akademicy pokonali Akademię Koszykówki Legii Warszawa 87-77.

Zielono-biali ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji. Ich rywalem w I rundzie play-offów będzie ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

Początek spotkania nie był w stanie wskazać faworyta. Oba zespoły toczyły równą walkę. Za zdobywanie punktów w szeregach zespołu z Lublina odpowiedzialni byli Bartosz Muda i Pablo Lopez. Dzięki nim na dwie i pół minuty przed końcem pierwszej kwarty akademicy prowadzili 16-11. W nich jednak przewagę osiągnęli gospodarze. AK Legii Warszawa odwróciła wynik i to ona wygrywała po ostatniej syrenie 20-17. Kolejna odsłona szybko zaczęła przechodzić pod ich kontrolę. Gdy do kosza trafił M. Motel miejscowi wygrywali największą jak do tej pory różnicą oczek (35-25). Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 40-32.

Zmiana stron odmieniła losy meczu. “Trójka” Mateusza Wiśniewskiego okazała się impulsem do odrabiania strat (40-35). Akademicy potrzebowali zaledwie trzech minut, by wyjść na prowadzenie 42-25. Śmiało można powiedzieć, że to była kwarta Mateusza Wiśniewskiego, który pociągnął drużynę. Dodatkowo dobra postawa Szymona Daszke sprawiła, że zielono-biali prowadzili po niej 63-51. W ostatniej odsłonie miejscowo nawet na chwilę nie zbliżyli się do lublinian. AZS wygrał w Warszawie 87-77.

AK Legii Warszawa – U!NB AZS UMCS Lublin 77-87 (20-17, 20-15, 11-31, 26-24)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (1), Patryk Wydra (11), Szymon Strzałkowski (DNP), Jan Sobiech (10), Bartosz Muda (23), Szymon Jaworski, Mateusz Wiśniewski (16), Pablo Lopez (6), Jakub Stefaniuk, Kamil Waniewski (7), Szymon Daszke (13).

Porażką zakończył się wyjazd futsalistów. Dziki uległy w Rudzie Śląskiej tamtejszej Gwieździe 2-4. Akademikom do rozegrania pozostało trzy mecze. Zajmują ósme miejsce w tabeli 1. Ligi (Grupa Południowa).

Zielono-biali nie byli faworytem tego starcia. Jednak od początku stawiali twarde warunki faworyzowanym rywalom. Co prawda do zespół ze Śląska po strzale Kamila Kmiecika już w 3. minucie wyszedł na prowadzenie 1-0. Ale szybko odpowiedział... bramkarz AZS-u – Przemysław Hajkowski (1-1). Goalkeeper wykorzystał wyjścia z bramki rywala i strzałem z własnej połowy skierował piłkę do siatki przeciwników. Tempo było dosyć intensywne. Lublinianie z remisu nie cieszyli się długo, bo w 6. minucie podcinką popisał się Paweł Barański i Gwiazda wygrywała 2-1. Na kolejnego gola czekaliśmy do końcówki pierwszej części meczu. Niestety dla zielono-białych trafili oni do własnej siatki. Ruda Śląska prowadziła 3-1. Takim też wynikiem zakończył się pierwsza połowa. Po przerwie zmianie stron straty zmniejszył Konrad Tarkowski (3-2). Dziki grały dobrze. Na kwadrans przed końcem gola dla rywali zdobył jednak Bartosz Siadul (4-2), ustalając wynik meczu.

Gwiazda Ruda Śląska – AZS UMCS Lublin 4-2 (3-1)

AZS UMCS Lublin: Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Michał Ostrowski, Konrad Tarkowski (25’), Łukasz Mietlicki, Jakub Drzewiecki, Maciej Urtnowski, Rafał Król, Hicham Altit, Przemysław Hajkowski (4’), Paweł Furtak.