Weekend na wyjeździe

Dwa zespoły AZS UMCS Lublin zagrały o ligowe punkty na wyjeździe. To drużyny koszykarzy i futsalistów. Obie ekipy wróciły jednak z wyprawy w odmiennych humorach.

Trzeci mecz z rzędu wygrały Dziki! Podopieczni trenera Artura Gadzickiego pokonali w Nowinach tamtejszy GKS 2-1. Zielono-biali są już na czwartym miejscu w tabeli.

Nowiny przed spotkaniem miały na koncie tylko jedno zwycięstwo i były na dole stawki. Mecz od początku był jednak bardzo zacięty. Przewagę mieli nawet gospodarze, którym brakowało szczęścia. Ponadto dobrze między słupkami akademików spisywał się Paweł Furtak. W szeregach Dzików już w pierwszej minucie próbował Konrad Tarkowski, ale piłka po jego strzale minęła bramkę przeciwników. Kolejna dogodna okazja nadarzyła się w 14. minucie po błędzie rywali. Goalkeeper miejscowych próbował długim podaniem uruchomić Dominika Szymkiewicza, jednak futsalówkę przechwycili lublinianie. Wyprowadzili błyskawiczną kontrę, po której piłkę do pustej bramki skierował Tomasz Ławicki (0-1). Niecałe dwie minuty później akademicy prowadzili już 2-0. Gol ponownie padł po kontrze i znowu na listę strzelców wpisał się Ławicki. Gospodarze do końca pierwszej połowy walczyli o kontaktowe trafienie, ale ta sztuka im się nie udała.

Po przerwie jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie zawodnicy z Lubelszczyzny. Łukasz Mietlicki trafił jednak tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi GKS wypracował stuprocentową okazję. Piłkę wzdłuż bramki skierował Szymkiewicz. Przy wykończeniu skiksował jednak Paweł Markowicz. Ten sam zawodnik zrehabilitował się już niecałą minutę później. Na tablicy wyników widniał rezultat 1-2. W dalszej części obie ekipy miały swoje okazje, jednak wynik nie uległ zmianie. Na trzy minuty przed końcem fenomenalną interwencją popisał się Furtak, tym samym ratując zwycięstwo Dzików.

GKS Futsal Nowiny – AZS UMCS Lublin 1-2 (0-2)

AZS UMCS Lublin: Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki (14’, 16’), Konrad Tarkowski, Łukasz Mietlicki, Maciej Urtnowski, Mateusz Szafrański, Rafał Król, Paweł Furtak, Wojciech Wiśniewski, Krystian Michalak, Bartłomiej Kiszka.

Koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin nie będą miło wspominać wyjazdu do Ostrowi Mazowieckiej. Akademicy przegrali z Sokołem 67-72.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu gospodarzy, którzy na półmetku pierwszej kwarty wygrywali 12-5. Zielono-biali za sprawą Patryka Wydry zniwelowali straty do jednego oczka. Przed drugą odsłoną Sokół prowadził 18-17. W niej pierwsze punkty na swoim koncie zapisał nowy gracz akademików – Pablo Lopez. Po jego trafieniu było 18-19. Swoje dołożył też Bartosz Muda (18-21). Dobrze prezentował się Lopez. Podopieczni trenera Łuszczewskiego na cztery minuty przed końcem tej kwarty wygrywali 31-22. Na przerwę to oni schodzili z korzystnym wynikiem (29-37). Dla losów spotkania kluczowa okazała się trzecia odsłona, w której kontrolę nad spotkaniem przejął Sokół. Lublinianie często się mylili, a to wykorzystali gospodarze, którzy trafiali raz za razem. Wygrali ją 29-12 i w całym spotkaniu prowadzili 58-49. Ostatnią odsłonę koncertowo zaczęli lublinianie. Przez pierwsze pięć minut nie pozwolili rywalom na ani jedną skuteczną akcję. Po trafieniu Szymona Jaworskiego zbliżyli się na zaledwie jedno oczko (58-57). Prowadzenie dał im Lopez (58-59). Podwyższył Mateusz Prażmo (58-61). Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. Gospodarze zerwali się do ataku. Kluczową postacią w końcówce był Andrii Shapovalov, który poprowadził ich do zwycięstwa 72-67.

Sokół Ostrów Mazowiecka – U!NB AZS UMCS Lublin 72-67 (18-17, 11-20, 29-12, 14-18)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (DNP), Patryk Wydra (16),  Pablo Lopez (12), Adam Myśliwiec (7), Mateusz Prażmo (5), Jan Sobiech (7), Bartosz Muda (4), Szymon Jaworski (5), Mateusz Wiśniewski (4), Kamil Waniewski (5), Jakub Stefaniuk (2), Szymon Daszke