Weekend na wyjeździe: wysoka porażka futsalistów

Jedynym starciem ligowym poza Lublinem był mecz futsalistów w Gliwicach. Podopieczni trenera Artura Gadzickiego nie wrócili jednak z Górnego Śląska w dobrych nastrojach. Dziki przegrały z GSF-em 1-9.

Jako pierwsi do ataku ruszyli lublinianie. Tuż po rozpoczęciu spotkania wyprowadzili groźną szybką akcję. Strzał Grzegorza Fularskiego powędrował jednak obok bramki rywali. W 3. minucie w słupek trafili gospodarze. GSF założył duży pressing na akademikach. Szybko przyniosło to korzyść. Piłkę na połowie Dzików odebrał Dominik Wilk, po czym sam wykończył akcję skutecznym strzałem po zemi. Gliwice wygrywały 1-0. Zielono-biali zdołali umieścić piłkę w siatce przeciwników, ale ta wcześniej opuściła linię boczną boiską. Gol nie został uznany. Chwilę później było już 2-0. W 7. minucie niezdecydowanie zespołu lubelskiego we własnym polu karnym wykorzystał najlepszy strzelec GSF-u, reprezentant Polski – Tomasz Lutecki. Ten sam zawodniki dwie minuty później podwyższył najpierw na 3-0, a następnie na 4-0. Akademicy zupełnie się pogubili. W 10. minucie było już 5-0. Kapitalną akcję gospodarzy wykończył nie kto inny, jak Lutecki. Dziki walczyły o honorowego gola. W 14. minucie z kontrą wyszli jednak miejscowi. Tym razem bramkę zdobył Amadeusz Pasierb (6-0). Takim też wynikiem skończyła się pierwsza połowa.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej odsłony na 7-0 podwyższył Lutecki. Pierwsze i jak się okazało jedyne trafienie dla Dzików w 31. minucie zanotował Fularski, wbijając piłkę do pustej bramki po odbiciu futsalówki przez goalkeepera miejscowych. W tej sytuacji uderzał Tomasz Ławicki. Wynik meczu nie mógł już ulec znacznej zmianie. Dwa gole zdobyli gospodarze. Trafili Mateusz Szyszko i Tomasz Lutecki, dla którego była to szósta tego wieczoru bramka. Spotkanie zakończyło się wygraną Gliwic 9-1.

Po ośmiu seriach gier akademicy znajdują się na siódmym miejscu w lidze. Tabela TUTAJ. Nie tylko wynik w Gliwicach może martwić. Kontuzji doznał Grzegorz Fularski. Póki co nie wiadomo, jak bardzo jest ona poważna.

GSF Gliwice – AZS UMCS Lublin 9-1 (6-0)

AZS UMCS Lublin: Paweł Furtak, Marcin Ostrowski, Grzegorz Fularski (31’), Konrad Tarkowski, Marcin Kozieł, Tomasz Ławicki, Maciej Urtnowski, Mateusz Szafrański, Krystian Michalak.