Weekend na wyjeździe

Weekend na wyjeździe nie był udany dla zespołów AZS UMCS Lublin. Obie ekipy z Koziego Grodu grające w roli gości musiały uznać wyższość przeciwników.

Czwarty mecz bez zwycięstwa zanotowali futsaliści. Dziki tym razem przegrały w Komprachcicach 2-6.

Na parkiecie od początku działo się dużo. Dziki mogły wyjść na prowadzenie już w 1. minucie. Zabrakło niewiele. Gospodarze też mieli okazję, jednak nadal nie padła bramka. Chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Maciej Urtnowski. Spotkanie było wyrównane. W 16. minucie na prowadzenie wyszli zawodnicy Komprachcic po golu Michała Bieniasa (1-0). Minutę później ten sam zawodnik podwyższył na 2-0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Kilka minut po przerwie Berland dobrze wykonał rzut rożny i było już 3-0. Gospodarze poszli za ciosem i podwyższyli najpierw na 3-0, a potem na 4-0. Do końca zostało dziesięć minut. Piątą bramkę dla miejscowych zdobył Rafał Gawin (5-0). Szóstą, kompletując tym samym hat-tricka – Bienias (6-0). Grający z przewagą liczebną (zdjęty bramkarz) akademicy zdołali trafić. Autorem gola został Mateusz Szafrański (5-1). Na piętnaście sekund przed końcem na listę strzelców wpisał się Łukasz Mietlicki (6-2), ustalając tym samym wynik spotkania.

Berland Komprachcice – AZS UMCS Lublin 6-2 (2-0)

AZS UMCS Lublin: Ziętek, Kiszka, Ostrowski, Mietlicki, Szafrański, Michalak, Ławicki, Mordziński, Tarkowski (K), Kozieł, Urtnowski

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przegrały w Katowicach 23-27. Zwycięstwo mogło dać akademiczkom kontakt z czołówką.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany. Gospodynie co prawda prowadziły już 8-4, ale zielono-białe zdołały odrobić straty jeszcze przed przerwą. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku remisowym 12-12. Po zmianie stron gra nadal toczyła się na styku. W 40. minucie FutureNet Katowice odskoczył na dwa gole 18-16. Z czasem różnica zaczęła się zwiększać. Na pięć minut przed końcem było 25-21. Lublinianki nie dały rady wrócić do gry i uległy na Śląsku 23-27. Najwięcej bramek dla MKS-u zdobyła Magdalena Markowicz (6).

FutureNet Imperium Katowice – MKS AZS UMCS Lublin 23-27 (12-12)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Aleksandra Madejczyk, Agnieszka Ziętek, Dorota Adamczyk, Magdalena Markowicz (6), Katarzyna Gruszecka, Katarzyna Suszek, Patrycja Szyszkowska (3), Anna Rossa (1), Angelika Wojdyło (3), Karolina Dąbała, Jagoda Lasek (4), Aleksandra Szempruch (1).