Weekend na wyjeździe

O połowicznym sukcesie mogą mówić zespoły AZS UMCS Lublina grające na wyjeździe. Bilans ich starć to jedno zwycięstwo i jedna porażka.

Miła niespodziankę sprawili swoim kibicom koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego wygrali w Bielsku Podlaskim z drugim w tabeli Turem 83-63.

Od początku mecz lepiej układał się dla akademików z Lublina. AZS nie stracił punktu przez niemal pięć minut. Sam natomiast zdobył ich dziesięć. Zielono-biali prowadzili już 10-0. Po celnej “trójce” Szymona Jaworskiego Lublin wygrywał 15-2. Ostatecznie po pierwszej kwarcie U!NB miał trzynaście oczek zapasu (10-23). Druga odsłona była bardzo dobra w wykonaniu Szymona Daszke, który raz po raz trafiał do kosza rywali. Dzięki jego punktom akademicy utrzymywali przewagę (17-30). Po pierwszej połowie wicelider przegrywał z AZS-em 29-47.

Po zmianie stron gra stała się bardziej wyrównana. Obie drużyny miały jednak kłopot ze skutecznością, a to działało na korzyść lublinian, którzy mimo przegranej trzeciej kwarty 10-14, w meczu wygrywali 57-43. Ostatnie dziesięć minut nie przyniosło zmiany losów spotkania. Punkty Mateusza Wiśniewskiego, Bartosza Mudy, Patryka Wydry, Szymona Daszke, Kamila Waniewskiego, Bartosza Nycza i Szymona Jaworskiego nie pozwoliły rywalom na odrobienie strat. U!NB wygrał w Bielsku Podlaskim 83-63.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – U!NB AZS UMCS Lublin 63-83 (10-23, 19-24, 14-10, 20-26).

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (3), Patryk Wydra (14), Szymon Strzałkowski, Bartosz Muda (14), Szymon Jaworski (11), Mateusz Wiśniewski (14), Pablo Lopez (7), Jakub Stefaniuk (DNP), Kamil Waniewski (2), Szymon Daszke (23).

Bez punktów z Olkusza wróciły szczypiornistki. Akademiczki uległy SPR-owi 29-32. Zielono-białe są na siódmym miejscu w tabeli.

MKS dobrze zaczął starcie w Olkuszu. W 5. minucie szczypiornistki z Lublina prowadziły już 5-2. W tym czasie dwie bramki w szeregach lublinianek zdobyła Anna Rossa. Co prawda gospodynie zdołały złapać kontakt. Traciły już tylko jednego gola (5-6). Znowu jednak inicjatywę przejęły zawodniczki MKS-u. Po trafieniu z karnego Patrycji Szyszkowskiej wygrywały 10-6. Kolejny raz SPR dał radę odrobić straty (12-12). Na minutę przed końcem pierwsze prowadzenie Olkuszowi dała Patrycja Jałowicka (17-16). Wynik przed przerwą ustaliła Szyszkowska. Drużyny schodziły do szatni przy remisie 17-17.

Druga połowa była wyrównana tylko przez pierwsze dziesięć minut, do stanu 21-21. Od tego momentu pięć goli z rzędu zdobyły gospodynie (26-21). Kluczową postacią po zmianie stron do tego czasu, w drużynie Olkusza była Natalia Kolonko. Do końca został kwadrans. W ciągu jego trwania akademiczki nie zdołały odrobić strat. SPR wygrał mecz 32-29.

- Pojechaliśmy do drużyny, która ograła zespoły z górnej części tabeli. Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. Nie róbmy jednak tragedii z tego wyniku, bo gralismy z bardzo dobrym rywalem. Pzygotowujemy się teraz do kolejnego meczu, żeby wygrać w następnej kolejce z SAN-em Jarosław. Myślę, że nie będzie źle – podsumował trener Patryk Maliszewski.

SPR Olkusz – MKS AZS UMCS Lublin 32-29 (17-17)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka (1), Agnieszka Ziętek, Dorota Adamczyk (2), Magdalena Markowicz (5), Katarzyna Gruszecka, Katarzyna Suszek (1), Patrycja Szyszkowska (6), Anna Rossa (10), Angelika Wojdyło, Jagoda Lasek (3), Aleksandra Szempruch (1).