Weekend na wyjeździe

Dwa zespoły AZS UMCS Lublin pojechały rozegrać swoje ligowe mecze na terenie rywali. Ich starcia potoczyły się z różnym skutkiem się.

Porażką zakończył się wyjazd siatkarek. Akademiczki uległy w Jarosławiu liderowi tabeli 0-3.

LUK AZS UMCS Lublin pojechał na Podkarpacie w dobrych nastrojach. Zawodniczki prowadzone przez trenera Jacka Rutkowskiego miały na swoim koncie trzy wygrane z rzędu. W starciu z niepokonaną SAN-Pajdą lublinianki jednak nie dały rady. Najtwardszy opór zielono-białe postawiły w pierwszej partii, którą przegrały do 21. Kolejne dwie odsłony były już bardziej jednostronne. Jarosław zwyciężył w nich 25-16 oraz 25-17.

Aktualnie akademiczki zajmują szóste miejsce w lidze. Tabela Grupy 4 TUTAJ. Siatkarki w tym roku czeka jeszcze jedno spotkanie ligowe. W sobotę przed własną publicznością LUK zmierzy się w pojedynku derbowym z Tomasovią.

MKS SAN-Pajda Jarosław – LUK AZS UMCS Lublin 3-0 (25-21, 25-16, 25-17)

Zwycięstwem rundę zasadniczą zakończyli szczypiorniści. Podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego pokonali Włókniarz Konstantynów Łódzki 30-26. Najwięcej goli w zespole zdobyli Bartłomiej Świąder (10) i Dmytro Dmytruk (9).

Akademicy w pierwszych dziesięciu minutach nie pozwolili rywalom na zdobycie ani jednej bramki. Sami natomiast po trafieniach Miłosza Drozda i Bartłomieja Świądera prowadzili 3-0.  Przewaga rosła. W 19. minucie zielono-biali wygrywali 10-4. Różnica sześciu bramek utrzymała się do końca pierwszej części meczu, którą zespół z Lublina zwyciężył w stosunku 17-11.

Po zmianie stron przez długi czas nadal wynik kontrolowali zawodnicy Patryka Maliszewskiego. Było tak do 45. minuty (21-25). W tym momencie inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Po dwóch golach z kolei Mariusza Stępnia było 23-26. Ten sam zawodnik trafił na pięć minut przed końcem i zrobiło się już 26-27. Wydawało się, że czeka nas emocjonująca końcówka. Sprawy w swoje ręce wzięli jednak lublinianie. To oni zdobyli następne cztery bramki. Wynik ustalił Maciej Serafin. AZS wygrał z Włókniarzem 30-26.

Było to ostatnie starcie sezonu zasadniczego, który AZS zakończył na piątym miejscu. Teraz akademików czeka walka w grupie walczącej o utrzymanie. Zielono-biali przystąpią do niej z kompletem zwycięstw nad zespołami z Grupy A. Do rywalizacji dołączą cztery drużyny z Grupy B.

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – AZS UMCS Lublin 26-30 (11-17)

AZS UMCS Lublin: Paweł Wójcik, Przemysław Pawelczuk (1), Daniel Burek (1), Maciej Serafin (2), Karol Pałkiewicz, Karol Rogala, Dmytro Dmytruk (9), Bartłomiej Świąder (10), Wiktor Jedut (3), Miłosz Drozd (4).