Weekend pod znakiem pływania. Paula Żukowska gwiazdą AGP

Za nami dwie imprezy z udziałem pływaków AZS UMCS Lublin. Zielono-biali popłynęli w Akademickich Mistrzostwach Polski (Lublin) oraz zawodach z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski (Warszawa). Łącznie wywalczyli 10 medali.

Zmagania w stolicy były drugimi z cyklu AGP w tym sezonie. Wystartowało w nich 13 reprezentantów AZS UMCS Lublin. Najjaśniejszej błyszczała Paula Żukowska, która okazała się najlepsza na czterech dystansach! Jako pierwsza kończyła zmagania na 200 metrów stylem dowolnym, 400 metrów stylem dowolnym200 metrów stylem zmiennym oraz 400 metrów stylem zmiennym. W klasyfikacji punktowej uzbierała na swoim koncie 2190 oczek, co dało jej 2. miejsce w zestawieniu najlepszych zawodniczek imprezy. Wyprzedziłą ją tylko Zuzanna Herasimowicz. Reprezentantka AZS-AWF Warszawy okazała się lepsza od Żukowskiej tylko o 2 punkty.

Dwukrotnie miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczył Kacper Klich. Podopieczny trenera Andrzeja Świtkowskiego nie miał sobie równych w stylu dowolnym. Z wyraźną przewagą triumfował na 400 i 800 metrów.

Z dobrej strony pokazał się też Krzysztof Oller, który podobnie do Klicha stanął na podium dwa razy. W wyścigu na 200 metrów motylkiem uplasował się na 2. miejscu, natomiast na tym samym dystansie stylem zmiennym był trzeci.

Jeśli chodzi o starty w lubelskim Aqua Lublin, to zielono-biali zdobyli dwa medale. Trzecia na 100 metrów dowolnym była Paula Żukowska. Ta sama zawodniczka pomogła w wywalczeniu brązu w sztafecie 4x50 metrów. Oprócz niej w zespole popłynęły: Kamil Andrzejewska, Katarzyna Suchecka oraz Karolina Zygo.