Wicelider ograny. U!NB lepszy od KS Rosy

Drużyna U!NB AZS UMCS Lublin w meczu dziewiątej kolejki 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn wygrała z ekipą KS Rosa-Sport Radom 91-57. Najwięcej punktów w szeregach akademików zdobył Adam Myśliwiec (25).

Początek meczu rozpoczął się od błędów obu drużyn. Wynik otworzył Mateusz Zwęgliński (0-2). Po chwili wyrównał Mateusz Wiśniewski (2-2). Kolejne punkty po kontrze dołożył Patryk Wydra (4-2), później Adam Myśliwiec (6-2). W odpowiedzi przyjezdni zdobyli jedenaście oczek (6-13). Trener akademików, Przemysław Łuszczewski wziął czas. Po nim obraz gry nie uległ zmianie. Sytuacja na parkiecie zrobiła się nieciekawa dla gospodarzy (6-20). Szansy na zmianę wyniku nie wykorzystał Myśliwiec. Do kosza trafili za to Konrad Nowak i Norbert Ziółko (6-24). O kolejny czas poprosił trener Łuszczewski. Przełamanie w szeregach akademików przyszło na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty dzięki punktom Mudy (8-24). Chwilę później dwa oczka dołożył Myśliwiec (10-24). Po pierwszej kwarcie było 13-26.

Druga rozpoczęła się od “trójki” Wydry (16-26). Po chwili podwyższył Myśliwiec (18-26) i Mateusz Wiśniewski (20-26). Tym razem to trener przyjezdnych wziął czas. Lepiej spisywali się miejscowi. Rzutem z dystansu popisał się Pablo Lopez ich strata zmalała do jednego oczka (29-30). Goście szybko podwyższyli (30-32). Pierwsze tego wieczoru prowadzenie dał akademikom Szymon Jaworski (35-34), a kolejne punkty po kontrze zapisał na swoim koncie Wydra (37-34). Gospodarze ewidentnie złapali wiatr w żagle. Jeden z dwóch rzutów wolnych wykorzystał Wiśniewski (38-34) i takim zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od celnj próby z dystnasu Jana Sobiecha (41-34). Po kontrze podwyższył Jaworski (43-34). W szeregach Radomia trafił Krakowiak (43-36). Inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. Gdy się mylili, dla AZS-u trafił Jaworski (51-40). Festiwal rzutów za trzy punkty rozpoczął Myśliwiec, (54-40) a niedługo potem ponownie trafił Jaworski (58-41). Po prawie pięciu minutach gry punkt zdobył Krakowiak (62-42), jednak górą nadal byli podopieczni Łuszczewskiego. Efektownym wsadem popisał się Bartosz Muda (65-42). Chwilę później “dwójkę” dołożył Wydra (67-42). Trzecia kwarta skończyła się wynikiem 67-43.

Ostatnie dziesięć minut meczu rozpoczęło się od trzech punktów dla Rosy (67-46). Szybko odpowiedział Kamil Waniewski (69-45). Punkty z wolnych dołożył Pablo Lopez, a chwilę później Szymon Daszke (73-46).Takiej przewagi zielono-biali nie mogli roztrownić, tym bardziej, że grali dobrze. Akademicy z dużą przewagą triumfowali 91-57.

Dzięki wygranej U!NB awansował na trzecie miejsce w tabeli Grupy B.

- Byliśmy troszeczkę zaskoczeni agresją rywala. Cieszę się, że chłopaki po takim trudnym początku wzięli ciężar gry na swoje barki. Wyszło na to, że mocną walką i determinacją można wygrać mecz. Cieszy taka wysoka wygrana z tak mocnym przeciwnikiem, który jest w czubie tabeli. Walka i determinacja  tylko te słowa mogą określić ten mecz - skomentował trener akademików, Przemysław Łuszczewski.

U!NB AZS UMCS Lublin – KS Rosa-Sport Radom 91-57 (13-26, 25-8, 29-9, 24-14)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz, Patryk Wydra (13), Szymon Strzałkowski, Adam Myśliwiec (25), Jan Sobiech (7), Bartosz Muda (5), Szymon Jaworski (11), Mateusz Wiśniewski (11), Pablo Lopez (7), Jakub Stefaniuk, Kamil Waniewski (6), Szymon Daszke (6).

KS Rosa-Sport Radom: Kacper Rojek (4), Krystian Tyszka (7), Dawid Golus (4), Norbert Ziółko (8), Karol Nowakowski (6), Szymon Szymański (2), Mateusz Zwęgliński (8), Mikołaj Krakowiak (5), Szymon Walski (2), Konrad Nowik (8), Wojciech Wątroba (3).

Autor: Paulina Ziemiańska