Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wielkie gwiazdy w sobotę znowu popłyną w Lublinie!

Wielkie gwiazdy w sobotę znowu popłyną w Lublinie!

W sobotę (2 marca) w Aqua Lublin odbędzie się Memoriał imienia Henryka Kosakowskiego. Zawody to już swego rodzaju tradycja, która trwa od ponad 40 lat!

 

Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 250 zawodników z 29 różnych klubów. Na starcie oglądać będziemy mogli czołowych polskich pływaków. O medale powalczą między innymi: Radosław Kawęcki, Wojciech Wojdak, Tomasz Polewka oraz bardzo dobrze znany lubelskiej publiczności reprezentant gospodarzy – Konrad Czerniak.

To właśnie zielono-biali zgłosili do rywalizacji największą liczbę zawodników (45). Kolejne w tym zestawieniu są inne lubelskie zespoły: KS Olimpia Lublin (35) oraz UKS Olimpijczyk 23 Lublin (25).

Zawody rozegrane zostaną w czterech kategoriach wiekowych: OPEN, MEJ, JUNIOR, MŁODZIK. Nieco inaczej będą wyglądały przedziały w rywalizacji kobiet i mężczyzn. Jednolita jest tylko kategoria OPEN, w której zarówno wśród pań jak i panów klasyfikowani są wszyscy biorący udział w zawodach. Aby wystartować uczestnik musi mieć skończone 12 lat.

Zmagania zostały podzielone na dwa bloki. Poranny rozpocznie się o godzinie 9:00. Po nim będziemy mieli chwilę przerwy. Druga część Memoriału Kosakowskiego zaplanowana została na godzinę 15:45. Komunikat organizacyjny dostępny TUTAJ.

Henryk Kosakowski to założyciel oraz pierwszy prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego, który powstał ponad 50 lat temu. Kilka lat po tym wydarzeniu Henry Kosakowski zmarł, a środowisko pływackie postanowiło uczcić jego pamięć organizując memoriał jego imienia. Od tego momentu minęło wiele czasu, ale zawody na stałe zagościły w kalendarzu imprez pływackich.

 

Organizatorami zawodów są:

          - Lubelski Okręgowy Związek Pływacki  

          - Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin  

          - MOSiR “Bystrzyca” Lublin Sp. z.o.o.

          - Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego  

          - Urząd Miasta Lublin  

          - AQUA Lublin

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas