Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wracają rozgrywki ligowe

Wracają rozgrywki ligowe

W meczu dwunastej kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu Mężczyzn  (Grupa Południowa), zawodnicy prowadzeni przez trenera Artura Gadzickiego podejmą we własnej hali KF Odrę Opole. W jesiennym starciu obu ekip górą była Odra, wygrywając 5-0. Szansa na rewanż już w najbliższą sobotę (13 stycznia) o godzinie 14:00 w hali Globus.

 

Najbliższy rywali akademików to niewątpliwie bardzo silna drużyna. Po pierwszej rundzie z dorobkiem 22 punktów znajduje się na czwartym miejscu w lidze. W jedenastu spotkaniach podopieczni trenera Tomasza Ciastka zanotowali siedem zwycięstw, jeden remis i trzy porażki. Lepsi od opolan okazały się tylko GSF Gliwice (1-4), GKS Tychy (0-1) oraz Heiro Rzeszów (3-5). O ile porażki z pierwszymi dwoma zespołami nie można uznać za niespodziankę, gdyż to ekipy z czuba tabeli, to przegrana z Heiro w ostatnim spotkaniu starego roku była dosyć nieoczekiwana. Odra w jedenastej kolejce uległa we własnej hali rzeszowianinom 3-5 i zakończyła bardzo udaną pierwszą część sezonu porażką. Jednak 2018 futsaliści Odry rozpoczęli “z wysokiego C”. W I rundzie Halowego Pucharu Polski pokonali lidera rozgrywek 1. Ligi Futsalu Mężczyzn (Orła Jelcz-Laskowice) 3-2..

Ostatnie pięć spotkań najbliższych rywali Dzików:

 

Odra Opole - Gwiazda Ruda Śląska 0-0

Futsal Team Brzeg - Odra Opole 1-3

Odra Opole - FC Remedium Hybryd Pyskowice 5-0

Odra Opole - Heiro Rzeszów 3-5

Odra Opole - Orzeł Jelcz-Pyskowice 3-2 (Puchar Polski)

 

Zawodnicy z Lublina jednak z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą. Ponadto ich ostatnie wyniki pokazują, że najbliższy mecz może znacząco różnić się od tego z rundy jesiennej, gdy akademicy ulegli w Opolu 0-5. Początek sezonu nie był najlepszy w wykonaniu lublinian, ale z każdym kolejnym meczem drużyna z Koziego Grodu się rozkręcała. Licząc ligę oraz zmagania w Pucharze Polski Dziki triumfowały w pięciu kolejnych spotkaniach z rzędu. Aktualnie z dorobkiem 18 punktów zajmują szóstą lokatę w tabeli 1. Ligi Futsalu Mężczyzn (Grupa Południowa). Dyspozycja ekipy z Lublina ostatnimi czasy jest naprawdę imponująca, co pozwala myśleć optymistycznie przed najbliższym pojedynkiem. Pierwszy sprawdzian w 2018 wypadł dla podopiecznych Artura Gadzickiego pozytywnie. Lublinianie rok zaczęli od zwycięstwa w Pucharze Polski z FC Remedium Pyskowice 3-1. Teraz przed nimi pierwszy mecz w rozgrywkach ligowych.

Czy KU AZS UMCS Lublin zrewanżuje się na Odrze Opole i zacznie nowy rok od zwycięstwa? Tego dowiemy się już niebawem. Początek spotkania w sobotę (13 stycznia) o godzinie 14:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas