X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wspięła się po złoto

Wspięła się po złoto

Złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej na czas obroniła Patrycja Chudziak! Zawody odbyły się w Katowicach i Sosnowcu w dniach 5-8 kwietnia.

 

Reprezentująca AZS UMCS Lublin (na co dzień zawodniczka Pol-inowex Skarpa Lublin) Patrycja przed zawodami zakładała sobie walkę o złoto. Okazała się najlepsza zarówno w eliminacjach jak i potem w samych zawodach:

- Przed imprezą celowałam w zwycięstwo. Stawka była bardzo zbliżona do tej z zeszłego roku. Wystartowało wiele tych samych zawodniczek.

Złota medalistka przyznaje jednak, że nie jest łatwo łączyć studia z trenowaniem wspinaczki sportowej:

- Nie ukrywam, że to nie jest proste zadanie. Szczególnie, gdy codziennie są treningi. Ciężko jest podczas sesji, a właściwie to przed nią. Próbuję tak wszystko zorganizować, żeby mieć zaliczone przedmioty, zanim zacznie się sesja egzaminacyjna.

Niestety sekcja wspinaczki w Klubie Uczelnianym AZS UMCS Lublin nie funkcjonuje, ale chętnych do trenowania jak mówi Patrycja nie brakuje:

- Nie mamy możliwości treningu na uczelni. Nie istnieje bowiem sekcja wspinaczki sportowej. Były takie plany, ale nie udało się. Jest jednak wielu chętnych. Ja doskonalę swoje umiejętności w klubie Pol-Inowex Skarpa Lublin.

W najbliższym czasie Patrycję czeka start w zawodach Pucharu Świata w Moskwie, a we Wrześniu Mistrzostwa Świata w Innsbrucku.

- Nasi zawodnicy odnieśli duży sukces. Patrycja Chudziak zajęła pierwsze miejsce we wspinaczce na czas. Ponadto zajęła wysokie 11. miejsce we wspinaczce na trudność. Dobrze zaprezentowali się również: Daniel Łączewski (26. miejsce w boulderingu) i Piotr Wiliński (27. miejsce we wspinaczce na czas). Nie mogę nie wspomnieć także o naszej przesympatycznej zawodniczce, Katarzynie Spust (52. miejsce we wspinaczce na czas). Opiekowałem się drużyną podczas AMP-ów, ale też sam startowałem. To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, jednak dało mi wiele radości. Jestem dumny, że mamy tak wspaniałych zawodników. Pomimo własnego miejsce do trenowania, poświęcają swój czas oraz pieniądze i chcą reprezentować naszą uczelnię. Atmosfera w zespole jest dobra. Oczywiście wszyscy trenujemy osobno, więc każdy jest na innym poziomie wspinania. Na polu współpracy jest trochę do zrobienia - mówi opiekun drużyny, a jednocześnie startujący w zawodach Paweł Wnuk.

 

W składzie UMCS-u znaleźli się:

- Patrycja Chudziak

- Katarzyna Spust

- Daniel Łączewski

- Piotr Wiliński

- Paweł Wnuk

 

fot. Walusza Fotografia

Autor. Kamil Wojdat

Wspierają Nas