Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wszystko idzie zgodnie z planem – mówi przed ZMP trener Kasperek

Wszystko idzie zgodnie z planem – mówi przed ZMP trener Kasperek

Za tydzień Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu na krótkim basenie. Trener AZS UMCS Lublin podkreśla, że w jego grupie jest spory potencjał. Zachowuje jednak ostrożność w rozdawaniu medali. Zapraszamy do rozmowy z Jackiem Kasperkiem.

 

Jak czują się Pańscy podopieczni na ten moment?

Czują się bardzo dobrze. Jest tak, jak zakładaliśmy. Wszystko idzie zgodnie z planem.


Ile szans medalowych w ich startach Pan przewiduje?

Trudno powiedzieć, ile może być takich szans. Jeżeli chodzi o Konrada Czerniaka i Jana Świtkowskiego, to ciężko stwierdzić, na co ich stać w tym momencie. Doszli do nas też nowi zawodnicy, którzy od września pracują z trenerem Świtkowskim. Wyglądają na naprawdę mocnych. Uważam, że szanse można upatrywać również w sztafetach. Szczególnie te kobiece mają potencjał.


Zawodnicy mają konkretne cele do zrealizowania podczas zawodów? Czy może raczej każdy skupia się na wykonaniu dobrej pracy?

Po pierwsze będą to na pewno najlepsze mistrzostwa w historii sekcji! Co prawda niedługo ta sekcja istnieje, bo działamy dopiero czwarty rok. Mimo to, już dzisiaj można powiedzieć, że nasz zespół jest najlepszy. Prowadziliśmy w klasyfikacji ogólnopolskiej już po sezonie letnim. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze lepsi.


Atutem będzie znajomość pływalni. Wszyscy ją sobie chwalą, a co Pan osobiście o niej uważa?

Na własnej hali zawsze jest łatwiej. Uważam, że to może dobrze wpłynąć na zawodników.

 

Z czym wiąże Pan większe nadzieje, sztafetami czy startami indywidualnymi?

Naszą konkurencją popisową było 4x200 metrów stylem dowolnym dziewczyn. W tej konkurencji zdobywaliśmy już medale juniorskie i seniorskie. Teraz mamy taki “sekretny plan”, a mianowicie zdobycie złotych medali w tej sztafecie dziewcząt, ale w każdej kategorii. Szansa na to jest spora. Mam różne pomysły, które wcielam w życie i to jest jeden z nich. Plan maksymalny to potwierdzić to rekordem Polski. Takie rzeczy rzeczy nie zdarzają się na co dzień. Cele wyznaczamy ambitne, żeby były emocje. Chcemy się pokazać z dobrej strony.


Jakby Pan zachęcił w kilku słowach kibiców, żeby przyszli do Aqua Lublin 18-22 grudnia?

Wszystko, co “naj”: Najważniejsza impreza, najlepsi zawodnicy, najlepszy zespół i własna hala. Serdecznie zapraszam.

 

Fot: Michał Piłat

Autor: Paulina Ziemiańska

Wspierają Nas