Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wybierz studia na UMCS. Dołącz do AZS!

Wybierz studia na UMCS. Dołącz do AZS!

Maturzysto, absolwencie studiów I stopnia: przed Tobą ważna decyzja! Jakie studia wybrać? Podpowiadamy: Wybierz studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie!

 

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat Uniwersytet stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w kraju, ale i za granicą. Oprócz świetnej ofert dydaktycznej oferuje również wiele w wymiarze sportowym. Śmiało można powiedzieć, że jeśli lubisz sport, może uprawiasz którąś z dyscyplin lub dopiero chcesz zacząć ‒ UMCS jest właśnie dla Ciebie!

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej prężnie działa Akademicki Związek Sportowy. Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin jest jednym z najlepszych w kraju jeśli chodzi o pływanie czy lekką atletykę. Łącznie posiada 42 sekcje, z których 32 to sekcje uniwersyteckie, a 10 to sekcje wyczynowe. Klub największe swoje laury święci na arenach sportu zawodowego, ale każdego roku wszyscy zawodnicy mają szansę na udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, które dla środowiska studenckiego są bardzo istotną imprezą. Spośród wszystkich uczelni w całym kraju w roku akademickim 2018/2019 UMCS uplasował się na 11. pozycji. Natomiast w klasyfikacji uniwersytetów zajął 4. miejsce. Najlepsi sportowcy mają większą szansę na otrzymanie Stypendium Rektora, które z pewnością ułatwia życie studenckie.

Aby dołączyć do społeczności UMCS wystarczy wybrać kierunek, zarejestrować się na stronie www.irk.umcs.pl i czekać na decyzję o zakwalifikowaniu! Potem już tylko dostarcz dokumenty i... dołącz do AZS UMCS Lublin, wypełniając deklarację członkowską oraz wyrabiając legitymację. Na koniec zostaje już tylko ciężka praca, bo sukces zawsze takiej wymaga. Poniżej przydatne linki:

 

Broszura informacyjna: TUTAJ

Strona IRK: TUTAJ

Lista sekcji AZS UMCS: TUTAJ

Wyrabianie legitymacji członkowskiej AZS UMCS: TUTAJ

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas