Wygrali półfinał AMP-ów! Futsaliści z biletami na turniej główny

Zawodnicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zwyciężyli w turnieju półfinałowym Strefy C Akademickich Mistrzostw Polski. Tym samym podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego wywalczyli prawo gry w finałach, które już pod koniec lutego!

Turniej eliminacyjny rozegrano w Lublinie w dniach 24-27 stycznia. Udział w nim wzięło dwanaście zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy. Walka o cztery pierwsze miejsca zapewniające awans na lutowe zmagania w Opolu i Komprachcicach była bardzo emocjonująca.

Zawodnicy UMCS-u w grupie trafili na Politechnikę Rzeszowską oraz Politechnikę Lubelską. Już na początku czekały nas derby Koziego Grodu. W nich minimalnie lepsi okazali się futsaliści trenera Bieleckiego i to UMCS po zwycięstwie 4-3 mógł się cieszyć z dobrego początku zawodów. Kolejnego dnia akademicy w takim samym stosunku (4-3) wygrali z Rzeszowem. To oznaczało awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca, z kompletem punktów.

Mecz 1/4 kosztował zielono-białych oraz ich kibiców dużo nerwów. Po regulaminowym czasie pojedynku z Uniwersytetem Rzeszowskim był remis 1-1. O awansie do półfinału, a tym samym pewnym miejscu w lutowym turnieju głównym miały decydować karne. Z nimi lepiej uporali się zawodnicy UMCS-u, wygrywając 4-3.

Najwyraźniejsze jak do tej pory zwycięstwo akademicy odnieśli w półfinale. Grający już bez tak dużej presji podopieczni trenera Bieleckiego uporali się z PWSZ Tarnów 5-1.

O złocie decydowało spotkanie UMCS-u z krakowskim Uniwersytetem Jagiellońskim. Miejscowi nie byli gościnni i wygrali 4-3. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik Lublina, Norbert Myszka.

- To był bardzo trudny turniej. W zasadzie nie mieliśmy łatwych spotkań, może poza tym z Tarnowem, które nie budziło już takich emocji. Teraz jedziemy do Opola walczyć o jak najlepsze lokaty. Będziemy pracować nad zgraniem i taktyką. Myślę, że jeszcze dwóch czy trzech zawodników może dołączyć do składu przed finałami – powiedział trener Tomasz Bielecki.

- Jestem dumny z drużyny i z siebie. Wygraliśmy półfinały! Były różne momenty podczas tych mistrzostw, ale to jest budujące dla zespołu. Teraz jedziemy walczyć o zwycięstwo do Opola – skomentował najlepszy zawodnik turnieju, Norbert Myszka.

Skład zwycięskiej ekipy: Tomasz Bielecki (trener) Adamczyk Michał, Kowalczyk Michał, Myszka Norbert, Wawryszczuk Michał, Nieradko Patryk, Ziętek Krzysztof, Kurkiewicz Krzysztof, Dajos Piotr, Michota Marcin, Skrzypek Maciej, Majewski Wojciech, Waszczyoski Piotr, Lewandowski Jakub, Welman Maciej.

Oprócz UMCS-u do finałów awansowały: UJ Kraków, UEK Kraków, PWSZ Tarnów. Gratulacje dla wszystich finalistów! Szczegółowe wyniki oraz strzelcy bramek w komunikacie końcowym zawodów, który dostępny jest TUTAJ.