Czwarty ligowy triumf

W swoim piątym meczu rozgrywek 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, AZS UMCS Lublin pewnie pokonał na wyjeździe ostatnie w tabeli TS Siemiatycze 21-30. Dla podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego to już czwarta wygrana w obecnym sezonie.

Przed pojedynkiem naturalnym wydawało się, że to akademicy są stawiani w roli faworyta. W początkowym fragmencie meczu nie było jednak tego widać na parkiecie. Lublinianie po raz pierwszy objęli prowadzenie w jedenastej minucie meczu po bramce Cezarego Muszyńskiego (4-5). Gospodarze dzielnie dotrzymywali kroku AZS-owi i nie pozwalali na odskoczenie prawie do końca pierwszej części gry. Dopiero na sześć minut przed ostatnią syreną szczypiorniści z Lublina zdołali wypracować dwubramkowe prowadzenie. Gola zdobył Michał Dziemiach (9-11). Ostatecznie naszej ekipie udało się jeszcze zwiększyć nieco swoją przewagę przed przerwą. Wynik pierwszej połowy ustalił Muszyński (11-14).

Druga odsłona lepiej zaczęła się dla akademików, którzy szybko rzucili dwie bramki. Gospodarze odpowiedzieli tym samym (13-16). Kolejne minuty gry przebiegały pod kontrolą szczypiornistów trenera Patryka Maliszewskiego. Nie do zatrzymania był Tomasz Kiełczykowski, który raz po raz forsował obronę Siemiatycz. W decydującej części gry zapisał na swoim koncie dziewięć z szesnastu zdobytych przez AZS goli. Ostatnią bramkę w meczu rzucił Franciszek Suwała (21-30).

TS Siemiatycze - AZS UMCS Lublin: 21-30 (11-14)

TS Siemiatycze: Łukasz Daciuk (3), Gabriel Jarocki, Erwin Kapela, Michał Jaroszewicz (1), Norbert Tarasiuk, Arkadiusz Gumieniak (1), Błażej Stasiuk (2), Łukasz Koc, Jakub Gołubkieiwcz, Patryk Niesterowicz, Maciej Jaworski (1), Patryk Mikowski, Jakub Szyszko (5), Jan Tatarczuk, Maciej Porzeziński (7), Sylwester Kałucki (1).

AZS UMCS Lublin: Kamil Pawliszyn, Mateusz Chwiejczak, Franciszek Suwała (2), Sebastian Nowak (1), Michał Rogalski (7), Michał Dziemiach (3), Jakub Brodziak (1), Karol Kołodziejczyk, Cezary Muszyński (5), Bartłomiej Świąder (1), Tomasz Kiełczykowski (9), Miłosz Drozd (1).

fot: Michał Piłat