Lublin 700 lat Lublina UMCS
Młodzi adepci piłki ręcznej AZS UMCS Lublin zwycięzcami turnieju

Młodzi adepci piłki ręcznej AZS UMCS Lublin zwycięzcami turnieju

Drużyna AZS UMCS I Lublin bezapelacyjnie okazała się najlepsza podczas turnieju o “Buławę Hetmańską” rozgrywanego w Zamościu w dniach 8-10 września. Kadra “Młodzików” w swojej kategorii nie miała sobie równych wygrywając wszystkie spotkania na imprezie.

 

Osiem zespołów biorących udział w zmaganiach zostało podzielonych na dwie grupy (po cztery w każdej), z których awans do półfinałów miały wywalczyć po dwie najlepsze ekipy z każdej.

Drużyna trenera Ryszarda Skowrońskiego przez zawody przeszła niczym burza. W swoim inauguracyjnym meczu pewnie zwyciężyła z ekipą MKS Padwa II Zamość, pokonując ją 34-11. Drugie spotkanie również od początku układało się po myśli szczypiornistów AZS UMCS I Lublin, którzy ostatecznie triumfowali nad KS Unią Lublin 36-20. Ostatnia potyczka grupowa z Gimnazjum nr 4 Ciechanów i wygrana 27-20, przypieczętowały awans do półfinału, jednocześnie potwierdzając świetną formę naszej naszego teamu przed kluczowymi meczami w walce o medale.

W półfinale zmierzyliśmy z zespołem MKS Padwa I Zamość, który zajął drugie miejsce w swojej grupie. Przed spotkaniem to ekipa z Lublina była faworytem tego meczu. Jak się okazało - faworyt nie zawiódł. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał rezultat 32-17. AZS UMCS I Lublin awansował do finału, gdzie jego rywalem miała być drużyna z Biłgoraja.

W ostatnim spotkaniu na turnieju lublinianie zmierzyli się z MKS Biłgoraj. To było spotkanie jak dotychczas dwóch niepokonanych ekip na imprezie. Wiadomo było, że tylko jedna z drużyn nie poniesie porażki w Zamościu. Tą drużyną okazali się być podopieczni trenera Ryszarda Skowrońskiego. To było ich piąte zwycięstwo na turnieju! 19-13 w finale i pierwsza nagroda powędrowała do AZS UMCS I Lublin!

W zmaganiach brała udział jeszcze jedna nasza ekipa - AZS UMCS II Lublin. Wystąpili w niej chłopcy z młodszego rocznika. W starciach ze starszymi kolegami uplasowali się na szóstej pozycji.

- Turniej o “Buławę Hetmańską” jest wydarzeniem cyklicznym. W tym roku zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Wygraliśmy wszystkie spotkania, bardzo pewnie. Dodatkowo grała tam też nasza druga drużyna, w której mogliśmy zobaczyć chłopców z niższego rocznika. Ich postawa także może cieszyć. Ten turniej nie jest naszym pierwszym sukcesem. W tym sezonie wygraliśmy “Ligę Lubelską”, a w czerwcu w dwóch kategoriach wiekowych byliśmy najlepsi w zawodach ogólnopolskich - mówi trener Ryszard Skowroński

 

Klasyfikacja końcowa:

   1. AZS UMCS I Lublin

   2. MKS Biłgoraj

   3. MKS Padwa I Zamość

   4. Gimnazjum nr 4 Ciechanów

   5. KS Unia Lublin

   6. AZS UMCS II Lublin

   7. MKS Ustroń

   8. MKS Padwa II Zamość

 

Królem strzelców zawodów oraz najlepszym prawym rozgrywającym został zawodnik AZS UMCS I Lublin - Andrzej Widomski. Nagroda dla najlepszego lewoskrzydłowego trafiła do innego naszego szczypiornisty - Antoniego Maciąga.

Trenerowi oraz naszym zespołom gratulujemy, jednocześnie życząc kolejnych sukcesów!

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas