Piłkarze ręczni pokonują Anilanę

W pierwszym meczu rundy rewanżowej 2. Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, AZS UMCS Lublin pokonał we własnej hali Anilanę Łódź 29-22. Akademicy po ośmiu kolejkach są na piątym miejscu w tabeli.

Początek spotkania był zdecydowanie lepszy dla podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego. W 3. minucie po golach Daniela Burka oraz Tomasza Zienkiewicza prowadzili 2-0. Odpowiedział co prawda Dawid Pieśla (2-1), ale z upływem kolejnych minut gospodarze przejmowali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Gola na 6-2 zdobył Dmytro Dmytruk. Zielono-biali utrzymywali bezpieczną zaliczkę przez większą część pierwszej połowy. Na dziesięć minut przed jej zakończeniem wygrywali 11-7. Ostatni fragment był lepszy w wykonaniu Anilany. Zespoły schodzili na przerwę przy wyniku 14-13.

Po zmianie stron początkowo obserwowaliśmy bardzo wyrównane zawody. W 41. minucie spotkania goście objęli nawet pierwsze tego dnia prowadzenie (17-18). Wyrównał Dmytruk (18-18). Po nim gola dołożył Miłosz Drozd (19-18). Akademicy zaczęli dominować. Szybko odskoczyli rywalom na kilka bramek. W 53. minucie wygrywali 26-20. Przewagi nie dali sobie odebrać. Ostatecznie zwyciężyli 29-22.

- Dużo niewykorzystanych sytuacji sam na sam z naszej strony. Myślę, że można było wygrać wyżej. Wykonaliśmy na szczęście dobrą pracę w obronie. W minionym tygodniu poświęciliśmy jej dużo czasu na treningach i to poskutkowało. Mieliśmy co prawda na początku problem z kołem, ale w przerwie trener wytłumaczył, co mamy robić i było już w porządku. 23 stracone bramki to wynik na plus. Na minus na pewno skuteczność – powiedział po spotkaniu zawodnik AZS UMCS Lublin, Daniel Burek.

AZS UMCS Lublin – Hutchinson Anilana Łódź 14-13 (29-23)

AZS UMCS Lublin:  Przemysław Pawelczuk (5), Daniel Burek (4), Piotr Makowski (1), Jakub Karpiński, Karol Pałkiewicz, Karol Kołodziejczyk, Tomasz Zienkiewicz (2), Przemysław Wisznicki, Dmytro Dmytruk (8), Bartłomiej Świąder, Wiktor Jedut (7), Miłosz Drozd (2).

Hutchinson Anilana Łódź: Eryk Pisarkiewicz, Marcin Zubert (1), Mariusz Pyrak, Dawid Pyrak, Krzysztof Gwadera (4), Jakub Gołygowski (2), Jan Frąckiewicz, Kacper Wilczek (2), Adam Tomaszkiewicz, Jakub Kaźmierczak (3), Maciej Baranowski (2), Jan Szulc, Dawid Pieśla (5), Aleksander Ciszewski (2), Jakub Kolański (2), Krzysztof Ostrowski