Wysoka wygrana Pszczółek

W meczu czternastej kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet, akademiczki pewnie zwyciężyły na wyjeździe z Ostrovią 88-67. Była to pierwsza wygrana lublinianek w nowym roku. Pszczółki znajdują się na ósmym miejscu w tabeli.

Spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim w pierwszym fragmencie było wyrównane. W 5. minucie meczu po trafieniu Katarzyny Motyl miejscowe wygrywały 11-8. Szybko jednak odpowiedziały akademiczki, a konkretnie amerykański duet Brianna Kiesel/Nikki Greene, dzięki któremu zrobiło się 11-12. Swoje punkty dołożyły też Julia Adamowicz i Martyna Cebulska. Na trzy minuty przed ostatnią syreną w pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 13-18. Pięć oczek przewagi podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego utrzymały do końca. Przed drugą odsłoną Pszczółki wygrywały 22-17.

Tę mocno zaczęły koszykarki Ostrovii, które doprowadziły do remisu 22-22. Szkoleniowiec lublinianek wziął czas. Po nim “za trzy” trafiła Adamowicz (22-25). Jednak to samo uczyniła Motyl (25-25). Kolejne dwie minuty zdominowały już zielono-białe. Zdobyły aż jedenaście oczek, nie tracąc przy tym żadnego (25-36). Do przerwy zawodniczki AZS-u zdołały powiększyć przewagę i ostatecznie schodziły do szatni prowadząc 49-36.

Po zmianie stron początkowo oba zespoły miały kłopoty ze zdobywaniem punktów. Pszczółki utrzymywały jednak wysoką różnicę. Po trafieniu Dajany Butuliji ta sięgnęła dziewiętnastu oczek (40-59). Na trzy minuty przed końcem kwarty, największą jak dotychczas przewagę dała Martyna Cebulska (45-66). Gdy do kosza trafiła Dominika Poleszak, było już nawet 46-70. Po trzech odsłonach Pszczółka wygrywała z Ostrovią 70-49.

Ostatnie dziesięć minut meczu nie odwróciło wyniku. Lublinianki kontrolowały spotkanie. Ani na chwilę nie pozwoliły rywalkom na zbliżenie złapanie kontaktu. Czwarta kwarta zakończył się remisem 18-18, a to oznaczało, że Pszczółki wygrały spotkanie 88-67.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 67-88 (17-22, 19-27,13-21, 18-18)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Brianna Kiesel (17), Kaja Grygiel, Martyna Cebulska (6), Dorota Mistygacz (11), Dajana Butulija (10) Kateryna Rymarenko (7), Julia Adamowicz (17), Magdalena Szajtauer (DNP), Dominika Poleszak (2), Nikki Greene (18)