Kolejne starty na AMWL

Za nami kolejne starty reprezentantów UMCS Lublin na Akademickich MIstrzostwach Województwa Lubelskiego. W ostatnim czasie rywalizacja toczyła się w brydżu sportowym, ergometrze wioślarskim oraz pływaniu.

Ze świetnej strony pokazała się drużyna pływacka UMCS-u, która łącznie zdobyła aż trzydzieści medali! Złota wywalczyli: Karolina Zygo (2x), Michał Gwiazda (2x), Konrad Czerniak (2x), Aleksandra Rudawska (2x), Michał Ilnicki, Katarzyna Karykowska (2x), Konrad Kadrow, sztafety 4 x 50 metrów stylem zmiennym kobiet i mężczyzn oraz sztafeta kobiet 4 x 50 metrów stylem dowolnym.

Srebra zdobyli: Dmitry Tsishkewich, Marta Rabczyńska, Szymon Piwkowski, Lucyna Nowaczek, Arkadiusz Środek, Sylwia Kukowska, Michał Ilnicki, Martyna Sadurska i sztafeta mężczyzn 4 x 50 metrów stylem dowolnym.

Na najniższym podium stanęli: Arkadiusz Środek, Sylwia Kukowska, Dmitry Tsishkewich, Martyna Sadurska, Marta Rabczyńska, Lucyna Nowaczek.

Poznaliśmy też wyniki w zmaganiach na ergometrze wioślarskim (dystans 800 metrów). Wśród mężczyzn najlepszy w kategorii lekkiej okazał się Wiktor Wieruszewski (UMCS)! Zawodnik reprezentujący naszą uczelnię wygrał wynikiem 2:26.1 sekundy. Na szóstej lokacie uplasował się Paweł Gruszczyk, a siódmy był Piotr Lalak. Dziesiąty był Michał Piróg, trzynasty Paweł Jaworski, dwudziesty drugi Paweł Facon, dwudziesty piąty Roman Smygur, a dwudziesty szósty Vlacheslav Smygur.

W rywalizacji “open” jedenaste miejsce zajął Tomasz Stachula, dziewiętnasty był Siergiej Kuchnir, a dwudziesty drugi Michał Ławruszko.

W kategorii lekkiej pań tuż za miejscem medalowym z czasem 3:12.6 sekundy uplasowała się Magdalena Sekuła. Wśród innych naszych reprezentantek ósma pozycja przypadła Alicji Pęcak (3:16.6), dwunasta - Małgorzacie Podkańskiej (3:26.1), a czternasta Małgorzacie Borowieckiej (3:31.7).

W kategorii “open” czternasta była Karolina Zygo (3:20.4).

W rozgrywkach par brydża sportowego wystartowało siedem drużyn, w tym trzy reprezentujące UMCS Lublin. Niestety żadnej z nich nie udało się zająć miejsca na podium. W klasyfikacji drużynowej UMCS był drugi.