Z Brzegu bez punktów

Bez punktów wracają z Brzegu futsaliści AZS UMCS Lublin. Dziki uległy w pierwszej kolejce 1. Ligi Futsalu Mężczyzn tamtejszemu Gredarowi 3-5.

Początek spotkania  nie zapowiadał, że ten pojedynek zakończy się porażką akademików. Już po 40 sekundach prowadzili 2-0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał jeden z bardziej doświadczonych zawodników w zespole – Grzegorz Fularski. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany rezultatu. Żadna z ekip nie potrafiła umieścić piłki w siatce aż do samej końcówki pierwszej części meczu. Gdy wydawało się, że lublinianie zejdą na przerwę z zaliczką dwóch trafień, za odrabianie strat wzięli się gospodarze niesieni dopingiem pełnej hali kibiców. W ostatniej minucie pierwszej części spotkania najpierw zdobyli bramkę kontaktową (1-2), a następnie doprowadzili do wyrównania (2-2). Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku remisowym. Jednak w znacznie lepszej sytuacji mentalnej byli gospodarze, którzy wbili Dzikom dwa gole do szatni.

Po zmianie stron jako pierwsi skutecznie zaatakowali zawodnicy Gredaru, którzy objęli pierwsze tego wieczoru prowadzenie (3-2). Zielono-białych jednak to nie podłamało. Podopieczni trenera Artura Gadzickiego za sprawą Michała Ostrowskiego wyrównali na 3-3. Ostatnie dwa ciosy zadali w tym meczu futsaliści miejscowych. Kolejno na 4-3 i 5-3, ustalając tym samym wynik spotkania. Gredar Futsal Team Brzeg okazał się lepszy od AZS UMCS Lublin na inaugurację sezonu.

- Zaczęliśmy najlepiej, jak tylko się dało. Niestety straciliśmy wypracowaną przewagę w samej końcówce pierwszej połowy. Po przerwie zaczęliśmy popełniać błędy. Rywale to wykorzystali. Zabrakło koncentracji i determinacji. Zawsze sobie powtarzamy, że wynik zależy tylko od nas samych – powiedział kapitan Dzików, Konrad Tarkowski.

KS Gredar Futsal Team Brzeg – AZS UMCS Lublin 5-3 (2-2)

AZS UMCS Lublin: Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Grzegorz Fularski, Maciej Urtnowski, Mateusz Szafrański, Rafał Król, Konrad Tarkowski, Krystian Michalak, Bartłomiej Kiszka, Paweł Furtak.