Lublin 700 lat Lublina UMCS
Medale pływaków podczas AGP w Opolu

Medale pływaków podczas AGP w Opolu

Z dorobkiem 11 medali wrócili z Arena Grand Prix Pucharu Polski w Opolu pływacy KU AZS UMCS Lublin. Najjaśniejszą postacią w szeregach akademików był Konrad Czerniak, który aż cztery razy stawał na podium!

 

Pięć medali dla Lublina w kategorii Open (bez podziału na kategorie wiekowe) wywalczyli: Czerniak (cztery medale) do spółki z Julią Adamczyk (jeden medal). Oprócz nich w swoich przedziałach wiekowych w pierwszych trójkach znaleźli się: dwukrotnie Adam Szczerba i Weronika Żmuda oraz po razie Ewa Osiniak i Julia Łysakowska.

Czerniak zdobył trzy złote krążki oraz jeden srebrny. Triumfował w zmaganiach na dystansie 50 metrów stylem motylkowym (23.93 sekundy), 100 metrów motylkiem (53.02) oraz 50 metrów stylem dowolnym z rezultatem 22.81 sekundy. Do kolekcji dołożył jedno drugie miejsce na 100 metrów dowolnym. Z wynikiem 49.80 sekundy przypłynął do mety za reprezentującym KS Wartę Poznań, Kacprem Majchrzakiem (49.76 sekundy).

Dobrze wypadła także Julia Adamczyk, która ukończyła rywalizację na 200 metrów stylem zmiennym na trzeciej pozycji (2:22.00). Oprócz medalu zajęła kilka miejsc w czołówce.

Z uwzględnieniem przedziałów wiekowych, dwie drugie lokaty w kategorii U-16 wywalczył Adam Szczerba (200 i 400 metrów stylem dowolnym). Weronika Żmuda (kategoria 17-18 lat) na dystansie 50 metrów klasykiem oraz 200 metrów stylem zmiennym również dwukrotnie była druga. Czas jaki uzyskała w pierwszym wyścigu (33.38 sekundy) dał jej czwartą lokatę w kategorii Open. W drugim natomiast została sklasyfikowana na piątym miejscu wśród wszystkich startujących.

W przedziale 17-18 lat trzecie miejsca zdobyli także: Ewa Osiniak i Julia Łysakowska. Obie w rywalizacji stylem dowolnym. Pierwsza na dystansie 200, a druga 400 metrów.

- Jestem zadowolony z tego startu w Opolu. Zawodnicy uzyskali bardzo obiecujące wyniki w takim dosyć trudnym okresie. Te rezultaty są lepsze niż w analogicznym czasie rok temu. Próbowali też swoich sił na innych dystansach oprócz swoich koronnych. Wszystko jest pod kontrolą. Forma idzie w górę. Najwyższa dla mojej grupy ma przyjść za miesiąc, podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców - mówi trener Piotr Kasperek.

W klasyfikacji medalowej KU AZS UMCS Lublin uplasował się na 17. miejscu.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas