Lublin 700 lat Lublina UMCS
Z Sieradza z jednym medalem

Z Sieradza z jednym medalem

W dniach 30 czerwca – 1 lipca odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U23. Jedyny medal dla AZS UMCS Lublin zdobyła Julia Pleskaczyńska. Gospodarzem imprezy był Sieradz.

 

Pierwszy dzień zmagań nie przyniósł akademikom miejsca na podium. Na nie musieliśmy czekać do kolejnego dnia rywalizacji. W biegu na 5000 metrów jako trzecia do mety przybiegła Julia Pleskaczyńska. Brązowy krążek zapewnił jej wynik 17:11.01 sekundy. Szybsze od niej okazały się: zawodniczka LKS Pszczyny – Sylwia Indeka (17:06.68 sekundy) oraz zwyciężczyni – Aleksandra Hołda z czasem 17:03.22 sekundy (AZS-AWF Warszawa).

- Ten wynik ma dla mnie duże znaczenie. To mój pierwszy medal Mistrzostw Polski. Jednak największą nagrodą jest możliwość reprezentowania Polski podczas Międzynarodowego Meczu U23, który już w niedzielę w Krakowie. Jadąc na zawody, nie byłam pewna, że zakończę je na podium. Wiedziałam, że wiele będzie zależało od tego, jak się ułoży bieg. Dziewczyny zaczęły wolno. Spodziewałam się tego. Prowadziłam przez 2.5 kilometra. Na dwa kilometry przed metą mocne tempo narzuciła Aleksandra Hołda. W grupie czterech zawodniczek oderwałyśmy się od reszty stawki. Właśnie między nami rozegrała się walka o medale – skomentowała start zawodniczka AZS UMCS Lublin, Julia Pleskaczyńska.

Blisko podium był skoczek wzwyż – Grzegorz Kutrzepa, który uzyskał 1.98 metra. Walka o medale była bardzo zacięta. Trzecie miejsce zdobył jednak Piotr Oleszczyszyn (WKS Śląsk Wrocław), który wygrał dzięki pokonaniu wysokości 2.01 w swojej ostatniej próbie. Gdyby nie to, brąz wywalczyłby zawodnik z Lublina.

- Start na Mistrzostwach Polski dostarczył mi niestety wiele negatywnych emocji. Byłem gotowy na wysokie skakanie i miałem świadomość szansy medalowej. Podczas rozgrzewki czułem się bardzo dobrze. Byłem dobrej myśli. Jednak zerwała się ulewa, która znacząco opóźniła nasz start. Gdzieś to skupienie i determinacja wtedy uciekły. W konkursie rozkręcałem się ze skoku na skok, ale zabrakło regularności w rozbiegu. To było główną przyczyną niepowodzenia. Medal był na wyciągnięcie ręki. Przeciwnicy jednak tego dnia okazali się lepsi. Mój wynik (1.98 metra) starczył mi tylko na zajęcie czwartego miejsca, podobnie jak w zeszłym roku – powiedział zawodnik KU AZS UMCS Lublin, Grzegorz Kutrzepa.

Niewiele do medalu zabrakło też Michałowi Kitlińskiemu, który ukończył rywalizację na dystansie 800 metrów jako czwarty. Do trzeciego Patryka Sieradzkiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) stracił 1.2 sekundy. Wygrał Mateusz Borkowski z klubu RKS Łódź (1:50.58 sekundy). Druga lokata przypadła Patrykowi Kozłowskiemu reprezentującemu, RLTL Radom (1:50.93).

 

fot. 35. PZLA Mistrzostwa Polski U23/fb

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas