Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dobra sobota pływaków w Zagrzebiu

Dobra sobota pływaków w Zagrzebiu

W sobotę (13 lipca) podczas międzynarodowych zawodów Golden Bear w Zagrzebiu reprezentanci Polski zdobyli 11 medali. 7-krotnie na podium stawali zawodnicy AZS UMCS Lublin! Sprawozdanie z niedzieli niebawem.

 

Ze świetnej strony pokazała się Paula Żukowska, która wywalczyła dwa złote medale. Akademiczka nie miała sobie równych w wyścigach na 200 metrów. Najpierw okazała się najlepsza w stylu dowolnym (2:05.27 sekundy). Niedługo później walczyła w kolejnym finale. Tym razem stylem zmiennym. Tu zwycięstwo zagwarantował jej rezultat 2:22.17. Przewaga nad drugą na mecie reprezentantką gospodarzy wyniosła ponad pięć sekund.

Dwa krążki w ekipie z Lublina zapisała na swoim koncie również Daniela Georges, która ledwo co zdążyła wrócić z Uniwersjady. Rytm startowy okazał się bardzo pomocny, bo Daniela prezentowała się znakomicie. Dwukrotnie poprawiała swój rekord życiowy w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym. Od sobotniego finału wynosi on 30.25 sekundy. Rezultat zagwarantował zwycięstwo. Kolejny złoty medal powędrował do zawodniczki AZS UMCS Lublin! Nie był to jednak koniec występów Georges w Zagrzebiu. Brąz dołożyła w rywalizacji na 50 metrów kraulem (26.76). Do życiówki zabrakło 0.11 sekundy.

Na najniższym stopniu podium stawali jeszcze: Kacper Klich na 100 metrów dowolnym (52.34 sekundy), Marcin Stolarski na 100 metrów klasykiem (29.53 sekundy) oraz Ewa Osiniak na 200 metrów dowolnym (2:08.43 sekundy).

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas