Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wicemistrzowie AMP w Futsalu nagrodzeni przez Rektora

Wicemistrzowie AMP w Futsalu nagrodzeni przez Rektora

Srebrną drużynę Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu gościł w Rektoracie Jego Magnificencja prof. dr hab Stanisław Michałowski. Podczas spotkania zespół odebrał gratulacje oraz przekazał na ręce Rektora pamiątkowe medale i koszulkę.

 

- Przeżywałem ten turniej podobnie jak Wy. Szczególnie finał wzbudził wiele emocji. Bardzo się cieszę z tego sukcesu. Chyba nie liczyliśmy, że będzie aż tak dobrze. Zajęliście drugie miejsce ogólnie, a pierwsze wśród uniwersytetów. To nam bardzo pomaga w rywalizacji z innymi polskimi uniwersytetami w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski. W niej ustępujemy póki co tylko Uniwersytetowi Warszawskiemu. Jestem bardzo zbudowany Waszą postawą! Życzę kolejnych sukcesów: zarówno sportowych jak i tych na polu dydaktycznym. – powiedział na początku Rektor Stanisław Michałowski.

Potem nastąpiła wymiana upominków. W imieniu drużyny medale oraz koszulkę dla Jego Magnificencji przekazał  Michał Paluch. Rektor z kolei indywidualnie wyróżnił każdego z zawodników, wręczając mu pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

- Piłka nożna i futsal są najliczniej reprezentowanymi dyscyplinami w Akademickich Mistrzostwach Polski. Dlatego sukces cieszy tym bardziej! Cieszy jednak też organizacja sekcji Trenera Tomasza Bieleckiego. Ona jest absolutnie fenomenalna. Drużyna w te wakację pojedzie do Hiszpani walczyć w Akademickich Mistrzostwach Europy. W ciągu kilku dni chłopakom udało się zebrać brakującą kwotę na ten wyjazd. Z całego serca chciałem Wam za to podziękować, jednocześnie życząc sukcesu w tej imprezie. – dodał Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin, Dariusz Gaweł.

- Dziękuję Rektorowi oraz Klubowi Uczelnianemu za wsparcie. Bardzo ważna była też pomoc Paweł Porzucki, Piotra Jasiulewicza oraz Marcina Kozieła, którzy byli w moim sztabie. Bez nich bardzo ciężko byłoby podołać organizacyjnie. Zainteresowanie ze strony środowiska było ogromne. Dało się wyczuć, że wielu ludzi jest razem z nami. Chyba nigdy w życiu nie otrzymałem tylu sms-ów, co po finałach w Opolu. – powiedział Trener Tomasz Bielecki.

Przed zawodnikami sekcji kolejne wyzwania. Wkrótce startują Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej, które są przepustką do Akademickich MIstrzostw Polski. W lipcu natomiast drużyna powalczy w Akademickich Mistrzostwach Europy.

Oto autorzy srebrnego medalu AMP w Futsalu:

 

Trener: Tomasz Bielecki

Sztab: Paweł Porzucek, Piotr Jasiulewicz, Marcin Kozieł

Skład drużyny: Michał Adamczyk, Piotr Dajos, Paweł Furtak, Hubert Kotowicz, Michał Kowalczyk, Krzysztof Kurkiewicz, Jakub Lewandowski, Wojciech Majewski, Marcin Michota, Norbert Myszka, Patryk Nieradko, Marcin Ostrowski, Michał Paluch, Maciej Skrzypek, Piotr Waszczyński, Michał Wawryszczuk, Maciej Welman, Krzysztof Ziętek

 

fot. Paulina Ziemiańska

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas