X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Z Włókniarzem na zakończenie

Z Włókniarzem na zakończenie

Pierwsza część sezonu dla szczypiornistów AZS UMCS Lublin dobiega końca. W ostatnim meczu roku, a zarazem ostatnim spotkaniu pierwszej fazy rozgrywek, akademicy podejmą KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki.

 

Obie drużyny na jedną kolejkę przed końcem są w dolnej części stawki. To oznacza, że w nowym roku będą walczyły o utrzymanie w grupie spadkowej. Niedzielny mecz może być ważny właśnie w tym kontekście, bo punkty z tego pojedynku będą się liczyły w kolejnej rundzie. AZS i KKS to sąsiedzi w ligowej tabeli. Lublinianie są na 6. miejscu, natomiast gracze z Konstantynowa są tuż przed nimi. 

System gry w 2. Lidze Piłki Ręcznej (Grupa Warszawsko-Mazowiecka) jest następujący. Grupa Warszawsko-Mazowiecka składa się z dwóch podgrup (A i B). Każda z nich liczy sobie 7 zespołów. W kolejnej fazie sezonu cztery najelpsze drużyny Grupy B oraz trzy najlepsze Grupy A stworzą grupę mistrzowską, która zagra o awans. Pozostałe zespoły będą grać w grupie spadkowej, która powalczy o utrzymanie. Zespoły, które są teraz w jednej grupie nie będą grały w kolejnej fazie ponownie, zatem punkty mecze między nimi przechodzą z tej części sezonu.

Oba zespoły spotkały się ze sobą pod koniec października. Wtedy górą byli akademicy z Lublina, wygrywając na wyjeździe 29-23. Jak będzie tym razem? Początek spotkania w niedzielę (22 grudnia) o godzinie 15:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas