X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Siatkarki z awansem do finałów AMP

Siatkarki z awansem do finałów AMP

Siatkarki AZS UMCS Lublin zajęły trzecie miejsce w półfinale C Akademickich Mistrzostw Polski, dzięki czemu wywalczyły awans do turnieju głównego. Zawody odbyły się w dniach 12-15 kwietnia w Lublinie.

 

W rozgrywkach grupowych rywalkami lublinianek były drużyny Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz PWSZ Tarnów. Pierwszego dnia zmagań zawodniczki prowadzone przez trenera Jacka Rutkowskiego rozegrały jedno spotkanie. W nim okazały się lepsze od rzeszowianek, wygrywając 2-1 (25-19, 28-30, 15-13). Nazajutrz pewnie pokonały natomiast PWSZ Tarnów 2-0 (25-9, 25-18). To oznaczało, że wyszły z grupy na pierwszym miejscu.

W ćwierćfinale rywalem UMCS-u były zawodniczki UJ Collegium Medicum Kraków. Ten pojedynek też zakończył się wyraźnym zwycięstwem siatkarek z Lubelszczyzny 2-0 (25-7, 25-11). Awans do półfinału zagwarantował udział w turnieju głównym AMP.

W półfinale zielono-białe zmierzyły się z PWSZ Krosno. Pierwszy, bardzo wyrównany set zakończył się minimalnym zwycięstwem przeciwniczek (23-25). W kolejnej partii gra zespołu lublinianek się posypała. Przegrały ją 7-25, a całe spotkanie 0-2. W drugim półfinale PWSTE Jarosław pokonał UR Rzeszów 2-0 (25-11, 25-12).

Mecz o trzecie miejsce między Lublinem a Rzeszowem był powtórką z fazy grupowej. Ponownie górą były siatkarki UMCS-u. Tym razem nie straciły seta, wygrywając 2-0 (25-22, 25-18). W starciu finałowym PWSZ Krosno - PWSTE Jarosław lepsze okazały się te pierwsze (25-15, 25-18).

- Nie wystąpiliśmy w najsilniejszym składzie. Niektóre dziewczyny z drużyny ligowej nie mogą grać z nami na AMP-ach. W miejsce nieobecnej Magdaleny Bogusz, dobrze zadanie na rozegraniu spełniła Paulina Bryła. Cieszę się z awansu. Ten wynik już nas satysfakcjonuje. W finałach będzie ciężko coś ugrać. Moim marzeniem jest powtórzenie miejsca sprzed dwóch lat, gdy byliśmy piąci w kraju a pierwsi wśród uniwersytetów. Bardzo dobrym wynikiem byłby dla nas “mały medal”, czyli w klasyfikacji samych uniwersytetów - mówi trener AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

Pierwsze cztery ekipy wywalczyły awans do turnieju finałowego AMP. Ten w dniach 26-29 kwietnia w Poznaniu.

 

AZS UMCS Lublin: Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Paulina Kłuś, Zuzanna Urbańska, Wiktoria Kowalska, Paulina Bryła, Iga Jarosińska, Sylwia Olejnik, Magdalena Abel, Kinga Broniec, Magdalena Borsuk, Jagoda Czarnowska, Paulina Nowak

 

fot. fb/AMP w Piłce Siatkowej Kobiet - Półfinał C

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas