Lublin 700 lat Lublina UMCS
Zaskakujący Memoriał w Chorzowie. Forma Kopron idzie w górę!

Zaskakujący Memoriał w Chorzowie. Forma Kopron idzie w górę!

Lekkoatletki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej. Trzy z czterech startujących zawodniczek stanęły na podium chorzowskiej imprezy. Najlepszy wynik w sezonie wyrównała Paulina Guba. Świetnie wypadła Malwina Kopron. Rzuciła najdalej w sezonie. Granicę 13 sekundy złamała Karolina Kołeczek. Natomiast Sofia Ennaoui ogłosiła, że nie pojedzie na Mistrzostwa Świata w Doha.

 

Ta ostatnia niestety na Górnym Śląsku wypadła słabo. Na swoim koronny dystansie 1500 metrów uzyskała 4:20.53 sekundy. Rezultat wystarczył na zajęcie siódmego miejsca. Wygrała Shannon Osika (USA) ‒ 4:01.80 sekundy, co jest jej nowym rekordem życiowym. Ennaoui natomiast nie może odnaleźć formy po dobrym początku sezonu, gdy na otwarcie w Birmingham biegała już 4:04.06 sekundy.

- Sezon nie układa się po mojej myśli. Na palcach jednej ręki mogę policzyć udane starty. Nie tego oczekiwałam po wcześniejszych występach halowych. Długo byłam kontuzjowana i mniej trenowałam po prostu. Dzisiaj też biegłam z bólem. Za rok Igrzyska Olimpijskie. Ból się nasila, więc nie mogę ryzykować. Nie wystartuje podczas Mistrzostw Świata w Doha. ‒ powiedziała Ennaoui w rozmowie z TVP Sport

Świetnie prezentuje się Malwina Kopron. Z konkursu na konkurs wyraźnie się rozkręca. W Memoriale podczas najlepszej próby posłała młot na odległość 75.23 metra. To siódmy wynik na świecie w tym roku! Pozostałe rzuty również stały na wysokim poziomie (73.81, 73.30, 74.50, 74.23, 71.87 metra). Pewnie wygrałą zawody. Pokonała Joannę Fiodorow (73.18 metra) ‒ oraz Irynę Klymets (Ukraina) ‒ 72.06 metra.

Dobrze spisała się płotkarka ‒ Karolina Kołeczek, która po raz kolejny potwierdziła dobrą dyspozycję, schodząc poniżej 13 sekund. Na metę wpadła z czasem 12.93 sekundy. Trzecią Elvirę Herman (Białoruś) ‒ aktualną mistrzynię Europy pokonała o 0.01 sekundy. Najszybsza w sobotę była Luminosa Bogliolo (Włochy) ‒ 12.84 sekundy.

Również jako druga zmagania w swojej konkurencji zakończyła Paulina Guba. Zajęła drugie miejsce. Jednak podkreślić należy, że akademiczka zakończyła zmagania z wyrównaną najlepszą odległością w sezonie letnim. Najpierw w pierwszej próbie uzyskała 18.62 metra. To dało jej prowadzenie w konkursie. W kolejnym podejściu Guba nieco się poprawiła (18.65 metra) i nadal przewodziła stawce. Jak się okazało była to najlepsza próba w jej wykonaniu podczas Memoriału. W trzeciej serii na czoło przesunęła się Amerykanka ‒ Chase Ealey (19.05 metra). Ten wynik okazał się być na miarę wygranej. Na najniższym stopniu podium Brittany Crew z Kanady (18.59 metra). 

 

fot. Marek Biczyk/pzla.pl

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas