Szalony finisz to za mało. Zła seria Pszczółek trwa

Ślęza za mocna. Pszczółki przegrały we Wrocławiu 78-80. Nic nie dały nawet 34 punkty Brianny Kiesel. Była to trzecia porażka akademiczek z rzędu.

Wynik spotkania otworzyła Taisiia Udodenko (3-0). Lublinianki odpowiedziały za sprawą Kai James (3-2). Z czasem jednak coraz częściej się myliły. Kulała skuteczność. a do tego doszły dwa niewymuszone błędy. Po trzech minutach Ślęza miała zaliczkę siedmiu oczek (9-2). Gospodynie poszły za ciosem i po chwili było już 14-2. Pszczółkom udało się nieco zmniejszyć straty, ale i tak po pierwszej kwarcie przegrywały 15-23.

Niestety w następnej odsłonie ich gra nie wyglądała lepiej. Ślęza też nie błyszczała. Obie ekipy miały problemy z wykończeniem akcji. Po pięciu minutach spędzonych na parkiecie wynik tylko nieznacznie się zmienił. Wrocław wygrywał 30-20. Z dystansu skutecznością wykazała się Lea Miletić (33-20). Dla lublinianek trafiła Brianna Kiesel i Magdalena Szajtauer (33-24). Różnica dziewięciu punktów utrzymała się do końca kwarty. Na przerwę to zawodniczki z Wrocławia schodził w lepszych nastrojach, prowadząc 40-31.

Po niej nadal to one lepiej sobie radziły na boisku. Na półmetku tej kwarty wygrywały 56-40. Akademiczki wzięły się jeszcze w garść i na minutę przed ostatnią syreną traciły jedenaście oczek (59-48). W krótkim czasie dwukrotnie trafiła Kateryna Rymarenko (59-52). W ostatniej sekundzie “za trzy” zdołała odpowiedzieć jednak Marissa Kastanek (62-52).

Na początku czwartej odsłony w szeregach akademiczek szalała Kiesel. Przewaga gospodyń stopniała do sześciu oczek (65-59). Parkiet z powodu przekroczonej ilości fauli musiała opuścić Kateryna Rymarenko. Ślęza znowu odskoczyła na dziesięć punktów (69-59). Na półtorej minuty przed końcem było 80-71. Wydawało się, że jest po meczu. Błysnęła jednak Kiesel. Doprowadziła do stanu 80-78. Na więcej zabrakło czasu. Pszczółki przegrały we Wrocławiu 78-80.

1KS Ślęza Wrocław – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 78-80 (23-15, 17-16, 22-21, 18-26)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Brianna Kiesel (34), Kaja Grygiel (DNP), Kai James (2), Dorota Mistygacz, Dajana Butulija, Kateryna Rymarenko (9), Julia Adamowicz (15), Magdalena Szajtauer (11), Irena Vrančić (6), Dominika Poleszak (1)