X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Złoty medal MP Kingi Kołosińskiej

Złoty medal MP Kingi Kołosińskiej

W zakończonych Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej rozgrywanych w Mysłowicach, zawodniczka AZS UMCS TPS Lublin, Kinga Kołosińska, zdobyła złoty medal. To już szósty tytuł Kingi, która od tego sezonu występuje w parze z Jagodą Gruszczyńską (UKS SMS Łódź)

 

Do Mysłowic siatkarka AZS UMCS TPS Lublin pojechała w roli faworytki, a zarazem obrończyni mistrzowskiego tytułu, który w zeszłym roku wywalczyła, grając razem z Moniką Brzostek. Teraz sytuacja nieco się zmieniła, ponieważ zeszłoroczna partnerka Kingi - Monika, zrezygnowała na pewien czas z występów z powodu ciąży. Ten sezon jest zatem dla Kołosińskiej pierwszym w karierze seniorskiej, w którym nie ma u swojego boku Moniki Brzostek.

W Mysłowicach jednak od samego początku turnieju Kołosińska i Gruszczyńska prezentowały się bardzo dobrze, pokazując tym samym, że ich celem jest złoto na tej imprezie. Po dotarciu do strefy medalowej, również nie zwolniły tempa. Pewnie zdobyły złoty medal, pokonując w półfinale i finale swoje rywalki bez straty seta (oba spotkania 2-0).

 

fot. www.pzps.pl /Piotr Sumara

Autor: K.W.

Wspierają Nas