X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Złoto Konrada Czerniaka

Złoto Konrada Czerniaka

Za nami zawody pływackie Malmsten Swim Open Stockholm. Reprezentacja Polski zdobyła na nich sześć medali. W tym jeden złoty. Na najwyższym stopniu podium stanął zawodnik KU AZS UMCS Lublin, Konrad Czerniak!

 

Impreza odbyła się w dniach 5-8 kwietnia. Już na otwarcie rywalizacji (w czwartek) Czerniak sięgnął po złoto dla Polski w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym. Po eliminacjach niekoniecznie można było się tego spodziewać. Polak z czasem 24.16 sekundy awansował do finału z szóstym wynikiem. W nim jednak zaprezentował się znacznie lepiej. Popłynął 23.62 sekundy i 0.02 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Holendra, Joeriego Verlindena. Brąz powędrował do zwycięzcy eliminacji, Yahora Dodaleu z Białorusi (23.78 sekundy).

Blisko medalu Czerniak był też ostatniego dnia zmagań. Po zwycięstwie w eliminacjach 50 metrów stylem dowolnym (22.75 sekundy) można było spodziewać się, że Polak stanie na podium. Tak się jednak nie stało. Co prawda zawodnik KU AZS UMCS Lublin w finale uzyskał lepszy czas niż ten z porannej sesji (22.50 sekundy). Szybciej popłynęli też rywale. Ostatecznie Polak uplasował się na piątym miejscu.

Oprócz Czerniaka medale dla biało-czerwonych zdobywali: Kacper Majchrzak (srebro na 100 metrów stylem dowolnym), Kacper Stokowski (50 metrów grzbietem) oraz Alicja Tchórz, która sięgnęła po trzy brązowe krążki (100 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem zmiennym)

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kami Wojdat

Wspierają Nas