X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
ZMP zakończone. Martyna Piesko najlepszą zawodniczką imprezy!

ZMP zakończone. Martyna Piesko najlepszą zawodniczką imprezy!

Trzeci dzień zmagań w Aqua Lublin za nami. W nim kibicom gospodarzy ponownie radość sprawiła Martyna Piesko, która wywalczyła kolejne, trzecie już złoto indywidualne!

 

Po piątkowej wygranej na dystansie 200 metrów oraz sobotnim triumfie na 50 metrów stylem grzbietowym, w niedzielę została rywalizacja na 100 metrów. Już w sesji porannej Piesko potwierdziła swoją świetną dyspozycję, którą imponuje przez cały weekend. Z wynikiem 1:02.57 sekundy weszła do finału z 1. miejsca! Kolejna na liście była Adela Piskorska (UKP “TORPEDA” Oleśnica), ale jej czas był o prawie dwie sekundy gorszy. 

Wyścig finałowy stał na wiele wyższym poziomie. Piesko jednak i tutaj zdominowała rywalizację. Kolejny raz nie dała szans rywalkom. Z przewagą blisko sekundy nad drugą Piskorską zdobyła swój trzeci złoty krążek ZMP Juniorów 16 lat. Czas Piesko to 1:00.56 sekundy. Podium uzupełniły Piskorska (1:01.55) oraz Anna Kozińska (UKS “GIM 92 Ursynów”) ‒ 1:03.05.

Piesko wykręciłą także najlepszy wynik punktowy wśród startujących dziewcząt. Za wyścig na 50 metrów grzbietowym zdobyła 777 oczek, co zagwarantowało jej tytuł najlepszej zawodniczki zawodów w Lublinie. Najlepszym zawodnikiem natomiast został Jan Zubik z Polonii Warszawa za rywalizację na 200 metrów motylkiem (817 punktów).

Zarówno w klasyfikacji medalowej jak i drużynowej, AZS UMCS Lublin został sklasyfikowany na 7. miejscu. Oba zestawiania wygrała drużyna UKS G-8 Bielany Warszawa.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas