Lublin 700 lat Lublina UMCS
Znowu zagra w Lublinie!

Znowu zagra w Lublinie!

Dominika Owczarzak od nowego sezonu ponownie będzie bronić barw Pszczółki Polski–Cukier AZS UMCS Lublin. Zawodniczka spędziła w Klubie dwa sezony. W 2016 roku sięgnęła z drużyną po Puchar Polski.

 

Po sezonie 2016/2017 zamieniła Lublin na Kraków. Teraz znowu wraca na Lubelszczyznę. Zachęcamy do przeczytania krótkiej rozmowy z Dominiką.

 

Cieszy Cię powrót do Lublina?

Tak. Jestem szczęśliwa, że wracam. Myślę, że to będzie dla mnie najlepsze miejsce na odbudowę po kontuzji, która mi się przytrafiła.

 

Ten sezon w Krakowie był dla Ciebie najtrudniejszym w karierze? Uraz wyeliminował Cię z gry na długo.

Na pewno nie był łatwy. Jednak to kolejne doświadczenie, które na pewno mnie czegoś nauczyło. Lepiej poznałam samą siebie. Wiem też już, jak sobie radzić w takich sytuacjach.

 

Jak wspominasz dwa lata spędzone w Kozim Grodzie?

Bardzo dobrze. Byłam zadowolona z tego, jak funkcjonuje Klub, jak nam się pracowało w zespole. Chciałam zrobić pewien krok do przodu w swojej karierze, dlatego zdecydowałam się wtedy na transfer. Odchodziłam jednak z żalem.

 

Jest w składzie kilka zawodniczek, z którymi miałaś przyjemność występować. Macie nadal kontakt?

Tak. Grałam z kilkoma dziewczynami. Oczywiście jesteśmy w kontakcie. Nawet przed powrotem do Pszczółki rozmawiałam o możliwym transferze.

 

Czego oczekujesz po tym powrocie do Lublina i po zbliżającym się nowym sezonie?

Na pewno będę musiała się skupić, żeby przełamać w sobie pewną barierę po kontuzji. Nie nakładam na siebie wielkiej presji. Chcę grać jak najlepiej, żeby pomóc drużynie.

 

Autor: Kamil Wojdat

fot. Elbrus Studio

Wspierają Nas