Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pierwszy krok w kierunku obrony tytułu wykonany

Pierwszy krok w kierunku obrony tytułu wykonany

Szczypiornistki AZS UMCS Lublin z kompletem zwycięstw przeszły przez turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody rozegrano w Krakowie w dniach 10-13 maja.

 

Do walki o prawo gry w finałach stanęło 13 zespołów. Miejsc było siedem.

W grupie rywalkami zielono-białych były zawodniczki Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oba spotkania pewnie padły łupem lublinianek, które wyszły do dalszej fazy z pierwszego miejsca:

 

          UMCS Lublin – PK Kraków 40-7 (17-4)

          UŚ Katowice – UMCS Lublin 15-17 (7-7)

 

W kolejnym etapie podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego zmierzyły się z piłkarkami ręcznymi AWF Wrocław. Wygrały to spotkanie bez większych kłopotów 23-10 (11-2) i awansowały do najlepszej czwórki. Tam zielono-białe stanęły naprzeciw zespołowi AWF Katowice. To nie było aż tak jednostronne widowisko jak to ćwierćfinałowe, ale od początku przebiegające pod dyktando Lublina. UMCS zwyciężył 23-16 (14-9). W ostatnim starciu turnieju obrończynie tytułu z zeszłego roku zagrały z AGH Kraków. Do połowy był remis 9-9. Po zmianie stron mecz rozstrzygnęły jednak już na swoją korzyść, wygrywając 20-14.

Najlepszą bramkarką turnieju została Monika Nóżka.

 

Awans do finałów w Opolu (30 maja - 3 czerwca) wywalczyły:

          1. UMCS Lublin

          2. AGH Kraków

          3. AWF Katowice

          4. UR Rzeszów

          5. UŚ Katowice

          6. AWF Wrocław

          7. PŚ Gliwice


UMCS Lublin:
Nóżka Monika, Wojdyło Angelika, Markowicz Magdalena, Mazik Dominika, Lasek Jagoda, Ziętek Agnieszka, Madejczyk Aleksandra, Szyszkowska Patrycja, Pękalska Dorota, Charzyńska Edyta, Kosiorek Magdalena, Jarosz Katarzyna, Kazana Sylwia.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas