Szczypiornistki wracają z Płocka z kompletem oczek

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin zanotowały 10 zwycięstwo w sezonie. Tym razem pokonały na wyjeździe SMS ZPRP III Płock 38-14.

Lublinianki swoja siłę pokazały już w pierwszych minutach spotkania. Szybko objęły prowadzenie, które konsekwentnie powiększały. Po 16 minutach gry prowadziły już 10-2. Tuż przed przerwą dorobek bramkowy w obu ekipach powiększył się dwukrotnie. Z tego powodu Akademiczki po bramce Katarzyny Suszek prowadziły już 20-4. W samej końcówce pierwszej odsłony miejscowe -poprawiły skuteczność, ale to było za mało, aby dorównać zielono-białym w tym meczu. Oba zespoły udały się do szatni przy wyniku 8-22. Dowiezienie prowadzenia do końca było już tylko czystą formalnością. Lublinianki jednak ani na moment nie obniżyły poprzeczki. Skutecznością imponowała Julia Skubacz. Łącznie w całym spotkaniu zdobyła 7 bramek. Koniec końców jej zespół zwyciężył 38-14.

SMS ZPRP III Płock – MKS AZS UMCS Lublin 14-38 (8-22)
SMS ZPRP III Płock: Julia Dąbska, Julia Łucak, Nikola Leśniak (1), Lidia Piotrowska, Zuzanna Kurlej (2), Dominika Rusin, Zuzanna Gruca (1), Urszula Rogula, Nikola Męczykowska (3), Martyna Wolny (4), Natalia Koss, Wiktoria Opara (1), Kamila Grzesista (2)
MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Julia Dziuba (1), Julia Skubacz (7), Klaudia Kuc (2), Elżbieta Żywot, Nadia Chodoń (1), Magdalena Markowicz (4), Gabriela Warias (3), Katarzyna Suszek (5), Gabriela Tomczyk (4), Edyta Byzdra (3), Anna Rossa (2), Julia Owczaruk (2), Diana Vlasiuk (4).