AMWL: triumf piłkarzy trenera Bieleckiego

To był już ostatni akcent Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. W czwartek na boisku Centrum Sportu Politechniki Lubelskiej rywalizowali piłkarze. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli zawodnicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Prowadzona przez trenera Tomasza Bieleckiego drużyna w decydującym starciu zmierzyła się z ekipą Politechniki Lubelskiej. To spotkanie rozstrzygało o tym, do kogo powędrują złote medale. A to dlatego, że inne zespoły nie przystąpiły do zmagań (brak zgody uczelni, bądź brak składu ze względu na powrót studentów do domów w związku z nauką zdalną). Mecz został rozegrany w wymiarze 2×30 minut. Jako pierwsza prowadzenie objęła Politechnika. Stało się to już w 2.minucie spotkania. Jednak szybko do remisu 1-1 doprowadził Hubert Kotowicz. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona pojedynku, choć po obu stronach nie brakowało sytuacji bramkowych. Zawodnicy byli jednak nieskuteczni. Po przerwie długo rezultat nie ulegał zmianie. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego ponownie tego wieczoru piłkę w siatce umieścił Kotowicz! UMCS prowadzenia 2-1 już nie oddał i to podopieczni trenera Bieleckiego zostali akademickimi mistrzami województwa lubelskiego:

– Co warte podkreślenia, zastaliśmy kapitalnie przygotowaną murawę. Idealną wręcz do grania. Przez większość czasu spotkanie było wyrównane. Może początkowo lepiej radziła sobie Politechnika Lubelska, ale my szybko zdołaliśmy wyrównać. Pierwsza połowa to taka otwarta gra z obydwu stron. Obie ekipy miały swoje szanse, aby zdobyć kolejne gole. Na boisku było widać, że zawodnicy wrócili po długiej przerwie. Dopiero po zmianie stron udało nam się podwyższyć wynik, ale końcówka dostarczyła dużo nerwów. To był dobry mecz, a przeciwnik postawił nam ciężkie warunki. Chylę czoła przed rywalami ‒ komentuje trener Tomasz Bielecki.

Zapytany o to, jak wyglądały przygotowania i jak będzie przebiegał okres przygotowawczy do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który na przełomie sierpnia i września odbędzie się w Lublinie, dodaje:

– Spotykaliśmy się od połowy maja, czyli momentu, gdy zostały zniesione restrykcje. Teraz zawodnicy będą mieli trochę wolnego. Wrócą do swoich klubów i tam będą dbać o formę. Będziemy w nieustannym kontakcie. Zazwyczaj Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego były swego rodzaju poligonem doświadczalnym przed Akademickimi Mistrzostwami Województwa Lubelskiego. Teraz jednak tak nie jest, bo zagraliśmy w zasadzie tylko jeden mecz. Planujemy wznowić przygotowania w drugiej połowie lipca. Na pewno podczas ich trwania zagramy kilka meczów kontrolnych.

 

UMCS ‒ Politechnika 2-1 (1-1)

UMCS: Krzysztof Ziętek, Mateusz Łaska, Wojciech Majewski, Piotr Chodziutko, Sebastian Plesz, Piotr Waszczyński, Michał Wawryszczuk, Michał Walaszek, Maciej Skrzypek, Cezary Pęcak, Hubert Kotowicz, Michał Kurenda, Mateusz Kotliński, Wiktor Żurek, Rafał Marzęda.

 

fot. M.Skubisz/Facebook: @amppnpolinalc

Autor: Kamil Wojdat