Nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Polski Cukier AZS UMCS Lublin wyrównuje stan rywalizacji!

To nie koniec emocji! Mistrza kraju poznamy dopiero w sobotę w Polkowicach. Polski Cukier AZS UMCS Lublin po prawdziwej wojnie nerwów wygrał 77-70 i wyrównał stan rywalizacji z BC Polkowice.

Mocny początek zanotowała Sparkle Taylor, która wykończyła dwie pierwsze akcje lubelskiej ekipy (4-0). W punktowaniu wtórowała jej Aleksandra Zięmborska, bo między innymi popisała się akcją ,,3+1″ (10-2). Gościom w złapaniu rytmu zdecydowanie pomogła przerwa na żądanie trenera Karola Kowalewskiego, bo po niej polkowiczanki zaczęły odrabiać straty (18-13). W drugiej kwarcie drastycznie spadła skuteczność w wykańczaniu akcji po obu stronach. Przez blisko pięć minut tej odsłony w drużynie miejscowych zapunktowała jedynie Katarina Zec. Serbka wykorzystała okazję z rzutów osobistych, a także popisała się trójką (23-22). Popularnym ,,Pszczółkom” zdecydowanie pomógł czas wzięty przez trenera Krzysztofa Szewczyka. Lublinianki z przytupem wróciły na parkiet, a trzypunktowymi trafieniami popisały się kolejno Magdalena Ziętara, Aleksandra Zięmborska oraz Katarina Zec. To pozwoliło gospodyniom prowadzić do przerwy 34-33.

W drugiej połowie widzieliśmy prawdziwe wejście smoka! Podopieczne Krzysztofa Szewczyka kontynuowały ostrzał zza łuku, a to przyniosło zamierzony efekt (45-35). Trójki na swoje konto dopisały Aleksandra Stanaćev, Natasha Mack oraz Magdalena Ziętara. Ziętara jeszcze dwukrotnie w tej kwarcie oczarowała nas swoją skutecznością z dalszej odległości (57-45). Wynik trzeciej odsłony ustaliła Stanaćev, która w kilka sekund przeprowadziła zabójczy atak (63-51). Przyjezdne wrzuciły wyższy bieg w ostatnich 10 minutach i zaatakowały trójkami (68-62). Sytuację nieco uspokoiła Mack, dzięki wykończeniu dwóch ataków z półdystansu (72-66). Bitwa o zwycięstwo, tak jak we wtorek, trwała do samego końca, ale tym razem wszystko z happy endem dla Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Lublinianki zwyciężyły 77-70 i zagrają w sobotę o złoto w Polkowicach.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – BC Polkowice 77-70 (18-13, 16-20, 29-18, 14-19)
AZS UMCS: Mack (17), Stanaćev (16), Ziętara (12), Zięmborska (11), Taylor (8), Zec (8), Trzeciak (2), Yurkevichus, Zając (DNP), Goszczyńska (DNP), Nassisi (DNP).
BC: Wheeler (22), Spanou (15), Gajda (15), Zasada (6), Telenga (5), Friskovec (3), Puter (2), Gertchen (2), Cado, Stępień (DNP).