Przyjmująca dołącza do drużyny!

To już siódma twarz w ekipie AZS UMCS Volley Lublin. Zespół akademiczek zasiliła Konstancja Ligienza.

25-letnia przyjmująca miniony sezon spędziła na parkietach 3.ligi, gdzie broniła barw Volley Lublin. Wcześniej przez trzy sezony związana była z ekipą Politechniki Lubelskiej, a wcześniej z juniorkami TPS-u Lublin.

Nie tylko ja, ale zapewne cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym wkroczymy w nowe rozgrywki z nadzieją na walkę o jak najwyższe miejsce. Po skończonym sezonie w Volley Lublin była niepewność co dalej, stąd w mojej sytuacji pojawił się plan B, ale na te chwilę chciałabym to pozostawić tajemnicą. Zdecydowałam się jednak wesprzeć AZS UMCS ze względu na perspektywę osiągnięcia miejsca w czołówce 2.ligi i przede wszystkim na perspektywę rozwoju osobistego pod okiem trenera Bartosza Jesienia ‒ komentuje Konstancja Ligienza.

Przypomnijmy, że po zakończeniu ubiegłego sezonu AZS UMCS Lublin połączył siły z klubem Volley Lublin. Pierwsze cztery zawodniczki ogłoszone na pierwszy rok wspólnej walki w 2.lidze były z ekipy AZS UMCS. Konstancja Ligienza jest trzecią po Gabrieli Kostur i Kindze Kowalczyk przedstawicielką Volley.

Autor: Kamil Wojdat