Rafał Walczyk Prezesem AZS UMCS na kolejne cztery lata

Za nami Zwyczajne Walne Zebranie Delegatów Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin. Wybrany został Zarząd i Prezes. Drugą kadencję z rzędu to stanowisko piastował będzie Rafał Walczyk.

W odróżnieniu od poprzedniej, trwającej dwa lata, najbliższa trwać będzie cztery. Jakie plany stawia sobie przed nią Prezes Walczyk?

Na pewno chciałbym kontynuować projekt budowania silnych sekcji młodzieżowych. Marzeniem jest, aby zdobyć kiedyś medal mistrzostw Polski juniorów w sportach drużynowych, bo w tych indywidualnych już dobrze sobie radzimy. Myślę, że najbliższe cztery lata w dużej mierze właśnie na to poświęcimy. Chcę również ugruntować sport akademicki, który przez okres pandemii mocno ucierpiał. Kadry w naszych zespołach są na razie nieliczne. Wspólnie z Dyrektorem Centrum Kultury Fizycznej – Tomasze Bieleckim opracowaliśmy plan, który mam nadzieję się świetnie sprawdzi. Zależy mi także jeszcze na tym, aby coraz więcej młodych ludzi do nas dołączało. Chodziło nie tylko o samo uprawianie sportu, ale także o działalność sportową, bo potrzebujemy w naszym gronie młodych, ambitnych ludzi. Liczę na współpracę z Samorządem Studentów UMCS, zapraszam wszystkich serdecznie do AZS-u. Co więcej? Na pewno stawiamy sobie wyzwania w sporcie wyczynowym. W koszykówce mamy EuroCup, są także oczekiwania co do rozgrywek ligowych. Nasza kadencja zahacza o kolejne igrzyska olimpijskie, więc to także wyzwanie choćby w związku z sekcjami lekkiej atletyki czy pływania. Jest co robić, ale my się nie zatrzymujemy. Cały czas idziemy do przodu! – komentuje Rafał Walczyk.

Na pewno nie wszystko udało się zrealizować, ale udało się stworzyć podwaliny do budowy silnych sekcji młodzieżowych. Z tego jestem zadowolony! Pandemia to nieco wydłużyła, ale to wszystko się dzieje i dzisiaj ma pierwsze efekty, bo mamy coraz młodsze grupy szkoleniowe i to bardzo cieszy. Cieszą ogromnie medale olimpijskie. To praca naprawdę wielu osób, w tym poprzednich władz, o czym nie można zapominać. My w tym finalnym czasie na pewno zaznaczyliśmy się w życiu tych sportowców, w życiu miasta. Zaskoczeniem na plus są AMP-y, w których udało się zdobyć w zeszłym roku pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Jest wiele niespodzianek: Laura Bernat mistrzynią Europy juniorów, półfinalistką igrzysk w wieku 15 lat. To jest dla mnie perełka, osoba, na którą stawiamy, Takich perełek będziemy cały czas szukać. Jeśli chodzi o rozwój klubu, to oprócz współpracy z naszymi stałymi sponsorami: Miastem, Województwem czy Uczelnią chciałbym także szukać nowych rozwiązań – dodaje Prezes Walczyk.

fot. Bartłomiej Wójtowicz