“Ready to win” odsłona trzecia: Jakub Lempach

“Ready to win” jak co tydzień przybliża nam sylwetkę jednego z naszych studentów-sportowców. Tym razem jak godzić studia z pasją opowiada Jakub Lempach!

Kuba na co dzień studiuje logistykę na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Jest jednocześnie zawodnikiem AZS UMCS Lublin, a jego specjalnością są biegi sprinterskie. W nich ma na swoim koncie już spore sukcesy. W 2018 roku został halowym wicemistrzem Polski do lat 18 na dystansie 60 metrów. Rok i dwa lata później powtórzył wyczyn, tyle że już w kategorii U20.

Godzenie studiowania z uprawianiem sportu wyczynowego to bardzo wymagające połączenie. Jednak UMCS stwarza znakomite warunki, aby było ono możliwe. Idealnym przykładem jest tutaj “program dwutorowej kariery” polegający na indywidualnym dostosowaniu zajęć i zaliczeń do biorącego w nim udział studenta. Jednak ci mogą korzystać także z innych programów jak: Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego czy Narodowa Reprezentacja Akademicka.

Przy Uniwersytecie działa Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin, którego sekcja lekkiej atletyki jest aktualnie najsilniejszą w Polsce! Równie imponująco przedstawiają się dokonania pływaków, z kolei nieprzerwanie od 2014 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce występują koszykarki. W 2020 roku studenci UMCS wygrali prestiżową klasyfikację medalową Akademickich Mistrzostw Polski, w zestawieniu ogólnym zajmując historyczne piąte miejsce, zwyciężając natomiast w typach uczelni (uniwersytety). Zaplecze trenerskie oraz wielość dyscyplin, jakie można trenować jest naprawdę imponująca (9 sekcji wyczynowych i ponad 30 sekcji akademickich).

Wybierz UMCS i bądź “ready to win”! Początek rekrutacji 1 kwietnia, a już teraz trwają wirtualne Wydziałowe Drzwi Otwarte, podczas których można uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Szczegóły na Facebooku wydarzenia.

fot. Marek Biczyk/PZLA
Autor: Kamil Wojdat